איך ליצור קולאז' עבור הדפסה על קנבס?

הדפסה על קנבס היא קונספט שזוכה לפופולריות רבה בימינו, ואין פלא שכך הדבר: מדובר בדרך יעילה וזולה ליהנות מיצירת אמנות של ממש, שתחזיק מעמד לזמן רב ותשמור על חדות וצבעוניות, ובנוסף זוהי גם מתנה עם אישיות שתמיד כיף לקבל.

ניתן להדפיס על קנבס כל תמונה כמעט, ואחת האופציות הבולטות היא קולאז'ים. יצירת פסיפס של מספר תמונות מעניק להן ערך מוסף בזכות החיבור ביניהן והסינרגיה שנוצרת, ומהווה יצירה שיש בה סיפור, רגש, דינמיות ומן הסתם גם ססגוניות מגוונת – כל מה שצריך כדי ליהנות מתמונה מושלמת שמשדרגת כל מרחב.

תמונות בגודל אחיד או משתנה?

קולאז' איכותי הוא כזה שלתמונות שמרכיבות אותו יש מכנה משותף וכולן גם יחד זוכות לתשומת לב. מצד שני, דווקא משחק עם הגדלים של התמונות, סיבוב חלקי של חלק מהתמונות ויצירת גיוון לאורך הקולאז' מאפשר לצופים לקלוט טוב יותר כל תמונה, גם אם נדמה שחלקן נבלעות בתוצאה הסופית, וליהנות מהערך המוסף.

בהתאם ההמלצה לעיצוב קולאז' לקראת הדפסה על קנבס היא לבחור כמה תמונות, שמן הסתם הן מרכזיות יותר, ולהעניק להן שטח גדול יותר בקולאז', ומסביבן לפזר את שאר התמונות.

מהו הגודל המומלץ של הקנבס עבור הדפסת קולאז'?

אם אתם רוצים להדפיס על קנבס קולאז' כדאי מאוד לבחור ביריעה רחבה יחסית, כך שכל התמונות יבואו בה לידי ביטוי. בפרט כך הדבר כשמדובר בקולאז' שמכיל מספר רב יחסית של תמונות.

עוד כדאי לדעת שישנן תוכנות ייעודיות ידידותיות מאוד למשתמש ואשר מאפשרות ליצור כל קולאז' שתרצו עבור הדפסה על קנבס וביניהן למשל פיקאסה. גם תוכנות ליצירת מצגות מאפשרות יצירת קולאז' בקלות.

על מה חשוב להקפיד במסגרת הדפסה על קנבס של קולאז'?

כל הדפסת קנבס כדאי מאוד לבצע במקום מקצועי שיקפיד על האיכות, החדות והצבעוניות של התוצאה המוגמרת, ובפרט כך הדבר כשמדובר בהדפסה של קולאז'.

הסיבה לכך היא שכשמשדכים מספר תמונות האחת לשנייה, הסיכון כי יימרחו צבעים או שהמעבר בין אזור צבע אחד לאחר יהיה בעייתי גדול יותר. בנוסף כשאנחנו יוצרים קולאז' אנחנו רוצים למשוך תשומת לב הן לתמונה הכוללת והן לכל אחת מהתמונות בנפרד, ולשם כך נדרשת הדפסה מקצועית במיוחד.