טעויות שאנשים עושים בבחירת מעצבי מוצר

המון אנשים רוצים את המוצר המוגמר אבל שוכחים כמה דברים בדרך. הם רוצים להתרגש, רוצים לראות את המוצר, לגעת בו ולדעת שזה זה אבל זה לא תמיד קורה. מה הקשר בין עיצוב מוצר על ידי מקצוענים לבין בחירת מוצר עם דילוג על כל החוויות הנכונות? למה חשוב מאוד לברור ולדעת את הקשר בין העיצוב הנכון לבין הנוחות של השימוש? להלן כמה טעויות שאנשים עושים בבחירת מעצבי מוצר ומה כדאי לעשות במקום.

הבנתם נכון, יותר ויותר אנשים שואפים ליצירת אמנות אבל מדלגים על לא מעט דברים חשובים בדרך, כדי שזה לא יקרה, אולי כדאי לדבר על טעויות שאנשים עושים בבחירת עיצוב מוצר ומה כדאי לעשות במקום.

טעות מס' 1 לא בוחרים עיצוב מוצר כאסטרטגיה

הטעות הראשונה של עיצוב מוצר הוא לא לבחור ולהתייחס לעניין האסטרטגיה. זו טעות חמורה מכיוון שהמטרה היא לכבוש את השוק התחרותי. זה קשור במראה, מגע וכמובן בביצוע. כאשר מדלגים על עניין האסטרטגיה, המוצר מן הסתם לא יימכר.

אז מה צריך לעשות?

להבין כי עניין עיצוב מוצר מדבר על עיצוב וחדשנות ולא לוותר על אסטרטגיה. להבין כי הרעיון הוא להוביל מוצר. שיהיה גם נוח אבל גם נגיש וגם יפה למראה. הרעיון של האסטרטגיה מדבר על עיצוב, חדשנות- להביא כמה שיותר תוצאות עסקיות ולהצליח להרים מוצר די דומה למוצרים אחרים. כאמור, באמצעות אסטרטגיה נכונה יהיה ניתן לייצר בידול. עידן טכנולוגי בו המידע קיים ברשת האינטרנט מקיים למעשה פער בין מי שמייצר את המוצר לבין מתחרים. כאן למעשה הבינו גדולי היצרנים את חשיבות העיצוב ואת הרצון לייצר ביקוש גדול.

טעות מס' 2 לא מבינים את תחום עיצוב המוצרים

רוב האנשים לא מבינים את תחום עיצוב המוצרים. זו טעות גדולה כי כאשר חושבים עיצוב מוצר, חושבים על כל הרעיונות שיבדלו את המוצר שלכם בדרך להצלחה.

איך ולמה הכוונה?

כמו שאתם שומעים, עיצוב מוצר כולל בתוכו רעיונות, ערכים, פרמטרים, טכנולוגיה וכל מה שנלקח מסביבת החיים האישית. קונספט עיצובי שמטרתו להשפיע על איכות השימוש וגם על קלות השימוש של המשתמש.

טעות מס' 3: פועלים ללא מהנדס מוצר

אי אפשר לבצע שום דבר ללא מעצב מוצר, להגיע למצב של מוצר מושלם חייב אבל חייב מהנדס מוצר. זו טעות קריטית כי לא מעט אנשים מחפשים לחסוך בעלויות מה שעלול לעלות יקר בהמשך הדרך.

אז מה עושים?

בוחרים מהנדס מצור, הוא יידע לתת את הפתרונות ההנדסיים שכל כך חסרים לשלמות המוצר. לתכנן מוצר נכון, לדון ברמת העיצוב של המוצר ולהבין את ההיגיון ההנדסי. זו הסיבה מדוע צריך מישהו שיקפיד על פיתוח מוצר נכון שיהפוך את המוצר להצלחה.