מדוע כל אתר צריך פונט ייחודי משלו?

כשאנחנו מחליטים על הקמת אתר אינטרנט בעברית, בין אם זה אתר עסקי, אינפורמטיבי, אתר מכירות או כל אתר אחר, אנחנו צריכים למצוא נקודות שונות שייחדו אותו ביחס לאתרים אחרים. אנחנו צריכים לדעת כיצד לייצר בו דברים שיהפכו אותו למיוחד, כך שהגולש ירגיש שמדובר פה באתר ייחודי, הוא ידע שאצלנו הוא יכול למצוא דברים שאין באתרים אחרים, דברים שהוא ירגיש שהוא צריך אותם.

אנחנו יכולים למצוא מגוון נקודות שכאלה, כמובן שחלקם הגדול יתבסס על התוכן עצמו, כלומר, מה שהאתר מציע זה מה שאמור להיות מיוחד בו. אך מעבר לכך יש את שאלת הנראות. כלומר, אנחנו צריכים גם להתייחס לשאלה, כיצד אלמנטים מסוימים באתר, אלמנטים שקשורים לעיצוב שלו, יכולים להשפיע עליו ולהפוך אותו למיוחד יותר.

פונטים עבריים לאינטרנט יכולים להפוך כל אתר למיוחד, אתר אשר שהגולש אשר נכנס אליו ירגיש שיש בו משהו שונה, ייחודי, משהו שהוא לא מכיר משום מקום אחר. לכן, לא מעט אנשים שמתעסקים בתחום של בנייה ועיצוב אתרים סבורים, שכל אתר צריך פונט ייחודי משלו, פונט אשר ייחד אותו ויאפיין אותו בצורה שונה משאר האתרים.

לפני שניכנס לשאלה כיצד פונטים עבריים לאינטרנט יכולים לייחד אתרי אינטרנט, צריך לומר שלא תמיד זה אפשרי. יש לא מעט אתרים אשר נוכל למצוא בהם את אותו פונט, בין היתר בגלל שיש חברה אחת שאחראית על בניית אתרים והיא בונה ללקוחות שלה אתרים עם אותו פונט וכן באותו מבנה. אך ברמת העיקרון, בעלי אתרים רבים נוהגים כן לייצר שונות, מתוך כוונה לייצר את הייחודיות הזאת.

מדוע אתרים צריכים פונטים ייחודים משלהם?

יש לכך כמה סיבות. הסיבה העיקרית היא בשביל לאפיין אותם בצורה שונה, להעניק להם ייחוד שונה מאתרים אחרים. אז נכון שזה לא יהיה בהכרח יהיה כך, אם מספר אתרים ישתמשו באותו פונט, אך העיקרון אומר שהאתרים האלה יהיו שונים ממרבית האתרים וכך הם מיוחדים.

סיבה נוספת היא, לכל אתר יש קהל יעד שונה, כל קהל יעד מחפש אלמנטים שונים של עיצוב באתרים אליהם הם נכנסים. לעיתים זה אפשרי לייצר את אותם אלמנטים ולעיתים פחות. אין ספק, שאם נצליח לייצר את התהליך הזה, אז קהל הגולשים שלנו ייהנה יותר מהשימוש באתר.

סיבה אחרת היא, פונט, כמו אלמנטים אחרים באתר, יכולים להיות חלק ממיתוג של העסק. הדוגמא הקלאסית במובן הזה מגיעה מהעולם הפוליטי דווקא, שם הל' של הליכוד הפכה לסוג של מותג עבור המפלגה. כך גם במקרה של פונטים עבור עסקים ובעלי מקצוע בתחומים שונים. הם מעניקים להם מיתוג אחר משאר האתרים והעסקים, ובכך הם מבדילים אותם בקרב הגולשים ומעניקים להם אלמנט ייחודי שבכל פעם מייצג אותם.