עיצוב פנים ויצירתיות

כל כך הרבה חומרי גלם, אלמנטים ושיטות קיימות כיום. וכל אלו מציעים גם מענה הולם ופתרון לעיצוב מושלם של הבית. אכן, כל בית יכול להיות מעוצב היטב ולהתאים בדיוק לצרכי בני המשפחה. עבור עיצוב מתאים ומוצלח חשוב למצוא פתרונות יצירתיים – זו הדרך לתכנן ולעצב בית מושקע ונאה!

כך מעצבים את הבית

יש מספר שיקולים מרכזיים של מעצבת פנים אשר ישפיעו על תהליך העיצוב של הבית. וזאת כאשר המטרה היא לעצב את הבית בהתאמה אישית לצרכי הדיירים ולפי טעמם והעדפותיהם. קראו על הפרמטרים המשמעותיים שישפיעו על קבלת ההחלטות.

  1. צרכי הדיירים – לפני הכול חשוב מאוד לאפיין את הצרכים הטכניים היומיומיים של הדיירים. כמה אנשים מתגוררים בדירה? מהו טווח הגילאים שלהם? אילו הרגלים יש להם? וכיצד הם רגילים לנהל את סדר היום שלהם? כל השאלות הללו יובילו לתשובות שישפיעו בצורה משמעותית על העיצוב של הבית.
  2. טעם אישי – הטעם האישי של הדיירים בבית כמובן ניכר על הרהיטים ועל כל מה שקיים או לא קיים בדירה. איזה סגנון עיצוב אהוב עליהם? אילו צבעים ישלימו עבורם את חווית המגורים? מה הם מעדיפים ואוהבים? כאשר מכוונים לדרישות הטעם האישי של בני הבית התוצאה עתידה למצוא חן בעיניהם.
  3. תקציב – עיצוב מחודש של הבית הוא תהליך מורכב שכרוך בהוצאה כספית גדולה בהחלט. חשוב מאוד להגדיר את המסגרת התקציבית ולהחליט מהו הסכום האפשרי אותו ניתן להוציא עבור מטרה זו. חשוב לזכור כי חישוב העלויות צריך לכלול מיד סטייה של כעשרה אחוזים נוספים וזאת עבור הוצאות נוספות שאי אפשר להעריך אותן מראש אבל בסופו של דבר הם כמעט תמיד קיימות.
  4. גודל – בית צריך להתאים בגודלו לצרכי הדיירים ולשימושיות במקום. לכל אחד מבני הבית חשוב שיהיה את השטח שלו ואת מקום האחסון עבור החפצים שלו. כמובן שלפי מספר בני הבית והגילאים שלהם כך יהיה צורך לתכנן את השטח ולעצב את הבית.
  5. פרקטיקה ונוחות – פרקטיקה הוא ערך בעל מקום מרכזי בכל מה שקשור לעיצוב הבית. כי כאשר הבית מתוכנן בצורה פרקטית לשימוש נוח ניתן להוציא אל הפועל את מכלול הפעולות הנצרכות ולבצע בנוחות מקסימלית את כל מה שחשוב.
  6. אווירה והרגשה – כאשר הבית מתוכנן היטב בני הבית חשים את הנעימות ואת ההרגשה הטובה, והם מגלים כי הבית הוא המקום הנוח והנעים ביותר עבורם.
  7. עכשוויות וקדמה – בתחום העיצוב יש מגוון מגמות וטרנדים. כל אחד יוכל להחליט האם הוא מעוניין לעצב את הבית בסגנון עכשווי או לחילופין לבחור סגנונות קלאסיים יותר.

מעצבת פנים מקצועית תעצב את הבית לפי צרכי בני הבית ויתכנן את הדירה לשימוש מועיל ונוח במיוחד! לאחר שיחה מעמיקה עם בני הבית תוכל המעצבת למצוא את העיצוב המנצח והמתאים עבורם!