אייפון 7 פלוס או אייפון 7 – מה כדאי?

בחודש ספטמבר 2016 הושקו מכשירי הדגל iPhone 7 ו-iPhone 7 Plus, מכשירים אשר הוצגו לאחר חרושת שמועות רבה וציפייה דרוכה של מעריצי אפל האדוקים. מבחינת עיצוב, בדיוק כפי שחזו קודם לכן, לא ניתן לראות שינויים משמעותיים בעיצוב החיצוני, אך ישנם כמה שינויים משמעותיים פנימיים.

במאמר זה נסקור את שני המכשירים iPhone 7 ו-iPhone 7 Plus ואת ההבדלים ביניהם, מה שיסייע לכם להחליט מה לבחור – אייפון 7 פלוס של סלקום או אייפון 7 רגיל.

נתונים בסיסיים

השוואה בין הנתונים הבסיסיים של המכשירים מגלה כמה הבדלים ביניהם:

אייפון 7 אייפון 7 פלוס
נפח אחסון 32GB / 128GB / 256GB 32GB / 128GB / 256GB
מסך 4.7 אינץ' 5.5 אינץ'
מצלמה 12 מגה-פיקסל 12 מגה-פיקסל
זיכרון עבודה GB2 GB3
סוללה mAh1960 2900mAh
ערכת שבבים Apple A10 Apple A10
מערכת הפעלה iOS 10 iOS 10

 

הבדלים קטנים, אך יכולים להיות משמעותיים

כפי שאתם רואים במפרט המקוצר, ויכולים לראות במפרטים המלאים יותר, ההבדלים בין אייפון 7 פלוס לבין אייפון 7 אינם הבדלים גדולים כל כך. יחד עם זאת, ההבדלים הללו יכולים להיות משמעותיים עבור משתמשים שונים, ולכן כדאי לחשוב היטב מה עדיף לכם לרכוש.

  • מסך – גודל המסך גדול יותר באייפון 7 פלוס, עניין שיכול להיות משמעותי למשתמשים אשר זקוקים למסך גדול.
  • מצלמה – המצלמה באייפון אייפון 7 פלוס איכותית יותר וכוללת חיישן מצלמה כפול עם שתי עדשות 12 מגה פיקסל, מה שהופך את המצלמה להרבה יותר טובה ואת המכשיר למומלץ יותר לחובבי הצילום.

צורת העבודה

שני המכשירים כוללים שבב A10  חדש ובעל עצמה רבה מאוד אשר הופך את העבודה על המכשירים לחלקה, נוחה ומהירה מאוד. יחד עם זאת, בשל העובדה שהאייפון 7 פלוס מצוייד ב  3 RAM זיכרון, העבודה בו הינה חלקה יותר ומהירה יותר.

שווה יותר? תלוי בכם!

אז כן, האייפון 7 פלוס בהחלט כולל אופציות ייחודיות וחשובות אשר הופכות את העבודה איתו להרבה יותר נוחה. האם שווה להשקיע סכום כסף גדול יותר ברכישה שלו לעומת רכישה של אייפון 7? ובכן, התשובה לכך תלויה רק בכם!

אם אתם עושים שימוש רב במסך גדול – צפיה בסרטים, משחקים או עבודות הקשורות למקום העבודה שלכם, זהו מכשיר טוב יותר עבורכם. אם אתם חובבי צילום ועושים שימוש רק במצלמה של הטלפון – בהחלט עדיף לכם להשקיע במכשיר כזה איתו תוכלו להפיק תמונות איכותיות ומרשימות יותר.

לכן חשוב מאוד שתדעו להגדיר את הצרכים האישיים שלכם וכך תוכלו לדעת האם באמת משתלם לכם להשקיע ברכישה של אייפון 7 פלוס או שאתם יכולים לרכוש גם אייפון 7 רגיל וליהנות ממנו ללא כל בעיה.