איך הבגדים שאנחנו לובשים בזמן אימון יוגה משפיעים

בכל פעילות ספורטיבית שאנחנו עושים, יש חשיבות גדולה לבגדים שאנחנו לובשים. אם אנחנו רצים למשל, אז חשוב מאוד שנלבש בגדי מנדפי זיעה, רצוי שנלבש בגדים קצרים (אפילו בימים קרים וגשומים), על מנת שלא נרגיש כבדים בזמן הריצה. אם אנחנו רוכבים על אופניים, חשוב שנלבש בגדים שלא יגרמו לנו שפשופים בעור, ואנחנו צריכים ללבוש חולצה נוחה שלא תגרום לנו להזיע ולא תפריע לנו בזמן הרכיבה.

המצב דומה גם כשאנחנו עוסקים בפעילות גופנית אחרת, כזו שאנחנו מוציאים בה פחות אנרגיה, לכאורה. הדוגמא הקלאסית היא כמובן יוגה. כידוע, לא מעט גברים ונשים בישראל ובכלל נוהגים לעשות יוגה, יש כאלה שעושים מדי יום ויש כאלה שעושים על בסיס שבועי. מדובר בפעילות שנמשכת לרוב שעה או קצת מעבר לכך, וגם אם בחלק מתרגולי היוגה לא מבצעים פעילות גופנית מאומצת, הרי עדיין חשוב מאוד ללבוש בגדים מתאימים כך שיהיה ניתן לבצע את הפעילות בצורה סדירה.

לפני שניכנס לשאלה איזה בגדים יש ללבוש בעת ביצוע יוגה, חשוב לומר, בטרם מתחילים בביצוע התרגילים, יש לשאול את המתרגל כיצד נכון להתלבש. ייתכן שבהתחלה תוכלו להשתמש בבגדי ספורט שנמצאים אצלכם בבית ורק לאחר מכן תצטרכו לעבור לבגדים אחרים. אתם צריכים להרגיש נוח עם הבגדים אותם אתם לובשים בזמן הפעילות ואתם צריכים לזכור, מאחר ומדובר בפעילות גופנית, הרי שהבגד משמש כמין מגן עבורכם, אם לא תשתמשו בבגד הנכון, אתם עלולים להיפצע, להשתפשף, או פשוט להרגיש מאוד לא בנוח, מה שיקשה עליכם בביצוע התרגילים השונים.

מה צריך ללבוש ליוגה

בניגוד לריצה נניח, שם חייבים ללבוש בגדים מנדפי זיעה או משחק כדורגל שם חובה לנעול נעליים עם פקקים, הרי שביוגה אין סוג בגד מסוים, ספציפי שצריך ללבוש. נכון ללבוש בגדים שלא יכולים להגביל את טווח התנועה, בידיים וברגליים, כמו כן, רצוי לא ללבוש בגדים חושפניים מדי, מאחר ובמהלך התרגול נהוג להתכופף הרבה. הבגדים צריכים לאפשר לנו לבצע מתיחות ותנוחות שונות בצורה קלה ונוחה. נקודה נוספת, הבגדים צריכים להיות מתוחים ולא רפויים בשביל שיהיה ניתן לראות את תנועות הגוף ואת התנוחות השונות שמבצעים.

ההמלצה היא להשתמש בבגדים עם בדים טבעיים, זה הרבה יותר נעים לגוף, חשוב לציין שמבחינת צבע וגזרה, הרי שכל אחד יכול לבחור את מה שמתאים לו, אך בדרך כלל נהוג להשתמש בבגדים בהירים, למרות שבתהליך התרגול, ייתכן מאוד שיופיעו כתמי זיעה על הבגדים, דבר שיכול להיות לא נעים.

מה שברור הוא, שעדיף להשתמש במהלך יוגה בכמות בגדים מצומצמת, כלומר לא להופיע לשיעור עם סוודרים ומעילים, אז גם לא תוכלו לבצע את התרגילים וגם לא יהיה ניתן לראות מה אתם עושים ואם זה טוב.