איך מתבצע עיצוב לוגו לעסק?

הלוגו מהווה את הרושם הראשוני שייצר העסק שלכם עבור לקוחות פוטנציאליים בעסק שלכם. זו הסיבה שהוא נחשב לאחד מהמרכיבים החשובים ביותר בשיווק. ללוגו מקום מרכזי בזהות של העסק כיוון שאפשר ללמוד ממנו הרבה על האופי של העסק. הלוגו משפיע הרבה מאוד על התדמית של העסק שלכם ולכן חשוב להשקיע בו. האמת היא שמבחינת הלקוח, יש עוד עשרות בעלי מקצוע שעושים בדיוק מה שאתם עושים, אז למה שהוא יבחר בכם? עיצוב לוגו ע"י מקצוען הוא פתרון שצפוי לעזור לכם להתבלט מעל המתחרים.

שלבים בעיצוב לוגו לעסק

עיצוב לוגו לעסק הוא תהליך יצירתי המכיל מספר שלבים. מנקודת המבט של המעצב הגרפי, השלב הראשון והקריטי ביותר הוא להבין את צרכי העסק שלך. למעצב הגרפי חשוב להבין באיזה תחום פועל העסק ומהם הערכים המובילים את העסק. לעסקים הנמצאים בתחילת דרכם, שירות עיצוב גרפי לצורך יצירת לוגו שייצג את העסק הוא שלב שאי אפשר להפריז בחשיבותו. עיצוב מוקפד ומדויק יעביר באמצעות שילוב של מילים, צבעים ולפעמים גם ציור קטן – את המסר שאתם מבקשים להעביר (הערכים של העסק).

השלב השני ביצירת לוגו לעסק הוא ביצוע מחקר תחום ומתחרים כדי לקלוע יותר טוב למטרה עם עיצוב מתוחכם ואפקטיבי. השלבים הבאים כוללים סיעור מוחות / תהליך יצירתי של העלאת רעיונות, ואח"כ מגיע השלב של יצירת מספר סקיצות מהם תבחרו את הלוגואים שהכי מתאימים בעיניכם. לסיום, תוכלו לדייק ביחד עם המעצב את העיצוב עד שתהיו מרוצים לגמרי מהתוצר שבידכם.

חשיבות הלוגו לעסק

למה הלוגו כל כך חשוב בעצם? זהו הסמל של העסק המייצג את פני העסק. בכוחו של לוגו טוב למשוך אליכם את הלקוחות המתאימים לכם, ובכוחו גם לגרום ללקוחות לזכור אתכם ולחזור אליכם שוב בעתיד. לוגו טוב הוא כזה שמשקף את התחום העיסוק שלכם ובנוסף עוזר לבדל אתכם מהמתחרים.

כל אחד יכול לייצר לוגו לעסק אבל לא כל אחד יכול לייצר לוגו מדויק שייצג את העסק בצורה מיטבית. עבודה עם מעצב/ת גרפי זה הפתרון הנכון בכדי לשפר את פני העסקצולייצר ניראות ויזואלית שעושה לכם יחסי ציבור טובים.

לאיזה בעל מקצוע יש לפנות לצורך עיצוב לוגו?

תוצאות טובות יתקבלו רק אם תגיעו לבעל מקצוע אשר עוסק בעיצוב לוגואים. יתכן מאוד הלקוחות העתידים שלכם צפויים להיתקל דבר ראשון בלוגו שלכם ורק אח"כ להיחשף למידע נוסף. כמו כן, עיצוב נכון ייצור לכם לוגו קליט שיגרום ללקוחות ולמתעניינים בשירותיכם פשוט לזכור אתכם בכל פעם שעולה להם הצורך בשירותים מהסוג שאתם מספקים. לוגו טוב הוא כזה שבאמצעות מבט חטוף בו ניתן להבין את תחום העיסוק של העסק גם לאנשים שנתקלים בו בפעם הראשונה.

מה כדאי לדעת טרם עיצוב הלוגו?

עיצוב לוגו לעסק זו משימה שמשפיעה מאוד על הניראות של העסק. במקרים רבים אלו "הפנים של העסק". התוצר שיפיק לכם בעל המקצוע מתחום העיצוב גרפי, יופיע בכל מקום אפשרי – החל מכרטיסי ביקור, דרך הניירת הרשמית של העסק, ועד פרסומים במדיות השונות. אל תתנו לחובבן לקבל לידיו את המשימה החשובה של עיצוב הפנים של העסק אם אתם לא רוצים להתאכזב. מומלץ לבחור בסטודיו לעיצוב גרפי אמין ובעל שם טוב. חשוב שתרגישו שמטפלים בכם וקשובים להעדפות שלכם. מעצב/ת גרפי מקצועי הם כאלו שישאלו אתכם שאלו להכוונה – שאלות כגון צבעים מועדפים עליכם או שיבקשו מכם דוגמאות ללוגואים שאהבתם או אפילו תמונות להשראה.

קבלת הלוגו ויציאתו לאוויר העולם

התוצר הסופי אמור לשקף בדיוק את מה המסר שרציתם להעביר באמצעות הלוגו גם אם לא ידעתם בעצמכם איך לעצב אותו. התפקיד שלכם הוא להגדיר לעצמכם מהו המסר שאותו הייתם מעוניינים להעביר באמצעות הלוגו. תפקיד המעצב/ת הוא לתרגם את הרצונות שלכם בדיוק מקסימאלי לצבעים, צורות, פונטים ומילים שיקלעו בול ויעבירו היטב את המסר. קיבלתם לוגו סופי? מצוין. זה הזמן לשים אותו בכל מקום אפשרי ולראות איך האינטראקציה עם הלקוחות משתפרת בזכות תהליך המיתוג המקצועי שעברתם.