בניית אתר רספונסיבי – מה זה?

אם יש לכם אתר, או שאתם מתכננים לבנות אחד, ודאי שמעתם את המושג "אתר רספונסיבי". מה זה אומר? למה זה חשוב? על כך ועוד נענה במאמר זה.

מהו אתר רספונסיבי?

אתרים רספונסיביים הפכו לחלק בלתי נפרד מכל התחום של בניית אתרים. מדובר על אתרים מותאמים לכל סוגי וגדלי המסכים הקיימים במטרה לחשוף את האתרים ליותר גולשים. הצורך בהם עלה, כאשר יותר ויותר אנשים החלו לגלוש באינטרנט באמצעות טאבלטים, טלפונים חכמים וכו' בעוד הגלישה באמצעות מחשב שולחני או נייד הלכה ופחתה בכל שנה שעברה.

אם אתה לא שם, אתה לא קיים!

במידה ומדובר על אתר של עסק כלשהו, בניית אתרים רספונסיביים יכולה בהחלט להיות קריטית עבור הצלחת העסק. כאמור, הגלישה באינטרנט נעשית כיום בעיקר באמצעים שאינם מחשבים ולכן, אם האתר שלכם איננו מותאם לגלישה במכשירים אחרים, אנשים רבים מקהל היעד שלכם עלולים לא להיחשף כלל לאתר ולעסק שלכם.

המשמעות העסקית

נסו להיכנס לרגע לנעליים של הגולשים באתר שלכם. אם הם גולשים באמצעות הטלפון החכם שלהם ורואים את האתר שלכם באופן, שאיננו מותאם לכך, הגלישה שלהם לא תהיה נוחה וסביר להניח, שהם יצאו מהאתר שלכם ויעברו לחפש אתר דומה, אבל מותאם כדי שהגלישה בו תהיה נוחה יותר. במקרה כזה, רוב הסיכויים שאתם תפסידו את הלקוח הזה ועוד רבים אחרים כמותו.

בניית אתרים רספונסיביים

כיום, בשל הביקוש ואף הדרישה לכך, ניתן למצוא בקלות אנשי מקצוע, המתמחים בבניית אתרים רספונסיביים מכל הסוגים. אנשים רבים טועים לחשוב, שאם יש אתר רגיל מן המוכן, לא ניתן להפוך אותו לאתר רספונסיבי ובכל להגדיל משמעותית את החשיפה אליו. הבשורה הטובה היא, שבהחלט ניתן להתאים כל אתר לכל סוגי המסכים, בין אם הוא כבר קיים שנים רבות ובין אם הוא בתהליכי בנייה.

עניין של מנועי חיפוש

מנועי החיפוש, כדוגמת גוגל, מקדמים אתרים לפי פרמטרים רבים. ביניהם: חזרה על מילות חיפוש נפוצות, קידום ממומן וגם תנועה באתר. כלומר, ככל שיותר אנשים ייכנסו אל האתר שלכם וישהו בו יותר זמן, כך האתר שלכם יקודם ויופיע בתוצאות הראשונות כאשר הלקוחות הפוטנציאליים שלכם יחפשו מילות חיפוש רלוונטיות.

בניית אתרים רספונסיביים יכולה לעזור גם בכך! אם הגולשים יגיעו אל האתר שלכם דרך הטלפון החכם שלהם וישהו בו זמן סביר, מנועי החיפוש יזהו זאת ויסווגו את האתר שלכם כרלוונטי ומעניין. לעומת זאת, אם הגולשים ייצאו מהאתר, משום שהוא לא נוח לגלישה, כך הוא יסווג על ידי מנועי החיפוש.