גיימרים? כך תבחרו ספק אינטרנט שיענה על הצרכים שלכם

עבור קהילת הגיימרים, ספק האינטרנט עונה על צורך בסיסי וחשוב במיוחד

קהילת הגיימרים היא קהילה בעלת מכנה משותף מרכזי וחשוב ביותר – האהבה לשחק. לא מדובר כאן בעניין של אינפנטיליות או בעניין של חוסר עניין בחיים האמיתיים – מדובר בעולמות עשירים ונוספים שאנחנו מכניסים את עצמנו אליהם על מנת לחוות קצת יותר ולהעשיר קצת יותר את הדמיון שלנו ואת היכולות שלנו. כך, לפחות, אנחנו אוהבים לראות את עצמנו – וברור שבכדי שנוכל לעשות זאת אנחנו צריכים שתתקיימנה לא מעט דרישות גם יחד. אחת הדרישות החשובות ביותר, בהנחה שהרגלי המשחק שלכם הם במחשב, היא הדרישה לספק אינטרנט איכותי ולרשת יציבה. בעולם של היום, שבו משחקי הרשת משוחקים באופן כמעט מלא במסגרת רבת משתתפים (multiplayer) סביב רשת האינטרנט – הרי שחיבור אינטרנט לא יציב של אחד מהמשתתפים ולא יותר, יכול ליצור עגמת נפש לא רק בשבילו אלא בשביל כל הנוגעים בדבר שתלויים האחד בשני או ששותפים יחד במשחק מאתגר במיוחד. לכן חשוב לבחור את ספק האינטרנט שלכם בצורה הטובה ביותר, והנה הדברים שחשוב לדעת כגיימרים כאשר בוחרים ספק אינטרנט.

כך תבחרו בספק אינטרנט שמבטיח לכם את המענה האיכותי לצרכים שלכם

  • פינג נמוך – הביטוי שחוזר על עצמו הכי הרבה בכל פורום גיימרים בנושא ספקיות אינטרנט הוא פינג נמוך. מהו בעצם פינג נמוך? זמן תגובה נמוך ממחשב אחד למחשב שני ברשת האינטרנט. פינגים יכולים להיות בעלי ערכים שונים בהתאם למיקומים השונים של האנשים איתם משחקים – אבל חשוב לשמור על פינגים נמוכים ככל הניתן לחו"ל בכדי ליהנות מחוויית משחק מולטיפלייר חלקה ונעימה, ולא ממפלצת לאגים שלא זזה.
  • יציבות – סעיף היציבות הוא סעיף שרבים מבינים את חשיבותו היטב רק לאחר שהם נופלים עם ספקית אינטרנט לא איכותית. ישנן ספקיות אינטרנט ידועות לשמצה בקריסות התכופות יחסית של הרשת שלהן – ועבור מי שמשחק במשחקים רבי משתתפים מדובר במצב בלתי נסבל שבו המשחק יכול להתנתק ולהפסיק ברגעים מאוד לא מתאימים. רק עם ספק אינטרנט יציב ואיכותי ניתן להבטיח מצב בו אין התרחשות שכזו.
  • מענה רלוונטי – קהילת הגיימרים היא ככלל קהילה שמבינה במחשבים וברשתות יותר מהאדם הממוצע, וכאשר ישנה תקלה ברשת וגיימר מתקשר לשירות הלקוחות – הוא צריך מנהל או לכל הפחות אדם בעל ידע שווה לו ברשתות ובניהולן – בכדי לא לתסכל ובכדי להגיע לפתרון מהר של הבעיה עבור שני הצדדים.

לאחר שהבנתם מהם הצרכים החשובים שלכם ומצאתם ספק מתאים – אפשר להתרכז במשחק

כשמבינים כיצד לבחור ספק אינטרנט מתאים ואיכותי עבור האינטרנט שלכם כגיימרים – חשוב להבין גם בין השאר את החשיבות של העולם שמחוץ למשחק, ואת ההחלטות הנכונות שמקבלים מבחינה כלכלית באמצעות תכנון ראוי, כמו במקרה זה.