הבדלים בין סגנונות מטבח שונים

אחד המקומות המרכזיים בבית הוא ללא ספק המטבח. אם אנחנו משפצים בית ישן או בונים בית חדש, בשני המקרים אנחנו בוחרים להשקיע לא מעט משאבים וזמן בעיצוב והתקנה של מטבח חדש. לשמחתנו, ישנם לא מעט סגנונות עיצוב של מטבחים מהם אנחנו יכולים לבחור את הסגנון המועדף עלינו.

לפני שנציג כאן שורה של דוגמאות לסגנונות מטבח מועדפים וכן כיצד בוחרים את הסגנון המועדף עליכם, אנחנו רוצים לומר שמוטב לפנות אל חברות לעיצוב מטבחים, הן בשביל לבחור את הסגנון אותו אתם מחפשים והן בשביל שהן יוכלו לעצב ולייצר עבורכם סגנון זה, כך תיהנו ממטבח בעיצוב מרשים ובאיכות גבוהה.

בשביל לבחור את הסגנון המתאים לכם, אתם צריכים להתייחס תחילה למספר פרמטרים שיעזרו לכם לדעת מה בדיוק אתם צריכים ומה עליכם לחפש. כל אחד מאיתנו, מן הסתם, ייתן חשיבות אחרת לפרמטרים אלו כשהוא יפנה אל חברות לעיצוב מטבחים במטרה למצוא את מטבח חלומותיו.

פרמטרים שמשפיעים על בחירת סגנון מטבחים

שטח – הפרמטר הבסיסי הוא השטח שעומד לרשותנו, כמה מטרים שטח המטבח ברוטו ואיזה חלק נטו ממנו אנחנו יכולים להשתמש בשביל להתקין ארונות מטבח ובשביל לשמור למקרר, תנור ושאר החלקים.

מבנה החדר – כיצד המטבח בנוי, האם מדובר על מטבח סגור או פתוח, היכן ממוקמים החלונות, כמה פתחים יש לו.

תאורה – כמה תאורה נכנסת למטבח, מהיכן, כמה שטח יתפסו הארונות ועד כמה זה ישפיע על התאורה במקום.

נקודות חשמל, גז ומים – כמובן שהמיקום של הכיור או של נקודת הגז וכן של נקודות החשמל השונות משפיעות על סגנון המטבח, ובהתאם להן גם נמקם את הארונות וכן את מוצרי החשמל השונים.

אילו סגנונות מטבח קיימים בשוק

חברות לעיצוב מטבחים, מציגים בדרך כלל שורה של סגנונות עיצוב, כאשר מרבית החברות מבססות את הסגנונות על מאפיינים מוכרים, מה שמבדיל בין ההצעות השונות, הוא העיצוב הייחודי של החברה, הצבעים וכן פ'יצרים שונים שכל חברה מפתחת ומציעה ללקוחותיה.

הסגנון הקלאסי הוא סגנון מטבח בצורת ר' ישרה או הפוכה, בדרך כלל מדובר על מטבח עשוי עץ. מטבח זה בנוי על ארונות בחלק העליון ובחלק התחתון.

סגנון קלאסי אחר הוא סגנון פרובנס, הידוע לטובה. מדובר על מטבח עץ מלא, כולל אי במרכז המטבח. מדובר על מטבח עמוס במבנה כפרי, שמזכיר את הכפרים בפרובנס שבצרפת. סגנון דומה לזה הוא הסגנון האנגלי, כאן מדובר על מטבח כפרי מעץ מלא, אך להבדיל מסגנון פרובנס, כאן מדובר על עץ לבן ונקי.

בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות סגנון חדש, הייטקיסטי מודרני, מטבח עשוי מתכת עם שילובים של זכוכית. כמעט ולא נמצא בסגנון זה שילוב של עץ. מה שכן מדובר במטבח פרקטי שנוח מאוד להשתמש בו.