הדפסה על חולצות – מה ניתן להדפיס וכיצד?

שירות הדפסה על חולצות הינו שירות להעברת דפוס מסוים (דיגיטלי או לא) לחולצה. בשירות הדפסה על חולצות ניתן להדפיס איור, לוגו, אייקון ואפילו תמונות בצבע מלא על גביי החולצה המבוקשת.

מי משתמש בשירות הדפסה על חולצות

בשירות הדפסה על חולצות משתמשים כלל האוכלוסייה מכל הרמות, הדתות והמינים:

  • לקוחות עסקיים נוהגים להדפיס את הלוגו שלהם או דברי פרסום ע"ג חולצות. הן לעובדים והן ללקוחותיהם לצורך פרסום ומיתוג.

לקוחות מוסדיים כגון בתי ספר נוהגים להדפיס את הלוגו שלהם ע"ג החולצות.

לקוחות פרטיים משתמשים בשירות כמתנה ייחודית לאדם אהוב, להנצחת אירוע כגון חתונה ולעשרות מתרות נוספות, רומנטיות, מבדרות ועוד.

 איך לבחור את המקום המתאים להדפסה על חולצות?

כאמור על חולצות ניתן לבצע הדפסה של כל מיני סוגים של הדפסים. הדפסת איקונים, לוגו, והדפסה של תמונות בעלות צבע מלא. כל סוג הדפסה כזה דורש שיטת הדפסה אחרת, כשההבדלים בניהם ניכרים במיוחד ביכולות השיטה ולעומת המחיר של השיטה.

 

מוסדות:

בתי ספר ומוסדות משתמשים בשיטת הדפסת המשי. בשיטת הדפסה על חולצות משי מבצעים הדפסה על גביי נייר פרגמנט מיוחד ובאמצעותו מכינים תבנית אחת לכל צבע הדפסה שרוצים. לדוגמא: לוגו בעל 3 צבעים (אדום ירוק וכחול) ידרוש הכנה של שלושה תבניות נפרדות.

עלות הכנת התבנית הינה יקרה במקצת ולאחר מכן הכנת כל חולצה עורכת שניות בודדות ועלותה נמוכה מאוד. לכן שיטה הדפסת משי טובה להזמנת כמות גדולה של חולצות.

 

עסקים:

עסקים ישתמשו בשיטת הדפסה על חולצות לפי הכמות שהם מזמינים. אם מדובר על חולצות לעובדים בלבד של עסק קטן ומקומי השיטה המומלצת תהיה שיטת הדפוס הדיגיטלי. בשיטה זאת המחולקת לשני סוגים ניתן לבצע הדפסה בשיטת הטרנספר או הדפסה בשיטת הסובלימציה.

במידה ומדובר על כמות גדולה של הזמנות (לדוגמא: חולצות פרסומיות ללקוחות) אז שיטת הדפסת המשי עדיפה ותחסוך זמן וכסף רב.

היתרון של שיטת הסובלימציה נעוץ בעובדה כי איכות ההדפסה גבוהה יותר, ההדפסה עמידה יותר ועוד. החיסרון הגדול של שיטת ההדפסה על חולצות סובלימציה נעוץ בעובדה כי ניתן לבצע הדפסה על חולצות פוליאסטר בלבד.

היתרון הגדול של שיטת הטרנספר הוא היכולת להדפיס על צבעים נוספים של חולצות. אולם חסרון משמעותי הוא בעובדה שההדפסה הינה נעשית למעשה במדבקה ייחודית אשר באמצעות חום משתלבת בתוך הבד.

משמעות הדבר כי מורגשת המדבקה מבחוץ, המדבקה עלולה להיקרע וליצור "חריצים בהדפסה", ובנוסף העמידות הכללית של שיטה זאת פחותה בהרבה וכך גם איכות ההדפסה.

בהדפסה בשיטת המשי ניתן לבצע הדפסה על כל סוגי החולצות עם הגבלה בצבעים בגלל מחירם היקר של כל צבע.

 

פרטיים:

אנשים פרטיים אשר רוצים לבצע הדפסה על חולצות יבצעו זאת בדרך כלל בשיטת הסובלימציה. בשיטה זאת כאמור מייצרים כמויות בודדות (משתלם עד כמות של 50 פחות או יותר).

 

הדפסה דיגיטלית בשיטה חדשה – הדפסה ישירה

למרות הנאמר למעלה ישנה שיטה חדשנית יותר להדפסה על חולצות. שיטת ההדפסה הישירה. בשיטה זאת ניתן להדפיס על כל סוגי החולצות והצבעים וממש כמו בשיטת המשי הצבע נזרק ישירות על גביי החולצה.

למרות זאת הוא נזרק ע"י מדפסת ייחודית כך שניתן להדפיס על חולצות בכל צבע את כל הצבעים שרוצים.

שיטה זאת גם יוצאת האיכותית ביותר, העמידה ביותר ובעלת המראה המקצועי ביותר.