הדפסת חוברות

הרבה דברים שליליים וחיוביים ניתן לומר על תקופתו של האדם בה הוא לומד באוניברסיטה – לכל מי היה בחייו סטודנט קשה להגדיר במלה בודדת ובנאלית אחת כמו חוויה קשה או כיפית במיוחד. להיות סטודנט במדינת ישראל זה להיות במתח כל הזמן בתקופת הבחינות, לישון מאוד מעט ולוותר תרתי משמע על הנאות החיים, בעוד כל החברים שלכם מבלים ונהנים להם. מצד שני, זוהי תקופה נפלאה של תובנות, חדשנות, חברים חדשים והמון תקוות. בעידן הדיגיטלי, נהוג לחשוב שחוברת היא כבר פסה, אך זוהי טעות מיסודה. חוברת היא כל דבר מודפס כמו ספר, אך אינו עונה להגדרה המלאה של ספר, לא מבחינת העובי ולא מבחינת הכריכה הקשה. מעבר לכתיבת החוברת, צריך לקחת בחשבון כי תהליך ההפקה של הדפסת חוברות מתחלק לשני חלקים עיקריים כדלקמן – * עיצוב עמודי החוברת. * תהליך ההדפסה – לרוב מדובר על הדפסה דיגיטלית. על מנת לעצב מוצר מודפס, חשוב לעבוד עם גרפיקאי אשר מתמחה בדפוס. ישנו הבדל בין גרפיקה דיגיטלית, המיועדת בעיקר עבור פרויקטים באינטרנט כמו באנרים או אתרים באינטרנט, לבין גרפיקת דפוס אשר מיועדת להדפסה. לאחר בחירת השפה הגרפית וכן הלוגו, תוכלו לעבור לשלב העימוד. כאן תיעזרו בגרפיקאי על מנת שיעמד את החומרים שלכם. לפני תהליך ההדפסה, מומלץ להדפיס את הדפים.

הדפסת חוברות דיגיטלית – מה עושים לפני?

לפני שאתם שמחים על כך שסיימתם את הפרויקט שלכם, חשוב לקחת בחשבון אלמנט חשוב ביותר, בקשו מהדפוס להדפיס את כלל עמודי החוברת. קפלו אותם והדביקו כפי שהנכם חושבים לנכון . לא מומלץ לדלג על השלב הנוכחי בשום אופן, רק באופן הזה תימנעו מקבלת דפים הפוכים ובלבול בסדר של הדפים.

הדרך אל המקראה –

כל מי שניסה פעם אחת לפחות בחייו להזמין שירותי הדפסת חוברות יודע כי שירותים אלו יקרים למדי, בדרך כלל ככל שהחוברת הינה גדולה ומושקעת למדי, ברורה, צבעונית ומעוצבת יותר, כך עולה יותר העלות שלה פר יחידה. אגודת הסטודנטים עושה את הדפסת החוברות על חשבונה ומוכרת את החוברות הללו לסטודנטים לפעמים בסכום סמלי בלבד ולפעמים אפילו רק משכירה אותן, כך שתקבלו את הכסף בחזרה ברגע שתחזירו את החוברת.