החידושים החמים בתחום פיתוח אפליקציות לשנת 2017

התחום של אפליקציות למחשבים או הטלפונים הניידים מתפתח כל הזמן ותמיד יש בו שינויים. פיתוחים חדשים הופכים את האפליקציות לקלות יותר להתקנה, לנגישות וידידותיות לתפעול ולבעלות אפשרויות רבות שניתן לבצע דרכן. מידע רב ניתן להפיק מאפליקציה זו או אחרת ועם הזמן לבטח האפליקציות תהיינה אפילו יותר ויותר מתקדמות ומשוכללות.

התחום של פיתוח אפליקציות למובייל חייב להיות תמיד מעודכן, שכן הוא קשור באופן ישיר להתפתחותם של הטלפונים הניידים וגם כאן – דגם ישן עלול להתברר כלא עדכני עד כדי כך שכלל לא ייעשה בו שימוש על ידי הציבור.

כל חברת תוכנה לפיתוח אפליקציות למובייל יודעת שכיום האפליקציות משמשות הרבה יותר ממאגרי מידע. האפליקציות הפכו להיות סניפים וירטואליים ניידים של בנקים, קופות חולים, בתי ספר ואפילו מוסדות מדינה רשמיים.

דרך האפליקציות ניתן לברר פרטים, להירשם לפעילויות, להעביר תשלומים ואפילו לבדוק מידע פרטי ואישי המוגן על ידי שם משתמש וסיסמא אישית. מי שעוסק בתחום של פיתוח אפליקציות יודע גם שמה שמוכר כיום – בקרוב יהפוך ל-לא רלוונטי ותמיד צריך לחשוב קדימה ולהעלות רעיונות שעדיין אף אחד לא חשב עליהם עד היום.

מה טומן בחובו התחום של פיתוח אפליקציות?

כיום אין אפליקציות אך ורק לטלפונים או המחשבים הניידים, גם במחשבים הנייחים ניתן להתקין אפליקציות אשר ישפרו את הביצועים שלהם או שיתאימו לשימוש של בעליהם בהם. מכיוון שכיום כבר אין פיתוח אפליקציות למובייל באותו האופן שבו בוצעו פיתוחי האפליקציות עד לפני מספר שנים או חודשים – הרי שנושאי העיצוב, המראה והתפעול הפשוט הם אלה שניתן עליהם הדגש.

בנוסף, אתגרים רבים עומדים בפני המתכנתים של חברת תוכנה על מנת לחשוב על הרעיון הבא, על מהירות עבודה ועל יעילות של אפליקציה, כמו שעדיין אף אחד לא מכיר.

שנת 2017 מביאה איתה בעיקר דגמים חדשים של טלפונים ומחשבים ניידים, מהירויות גלישה והתקנה של מוצרים שעדיין לא רגילים אליהם וכמובן אפשרות לקבל כמות של מידע שעדיין לא מוכר בשטח. משחקים, אפליקציות של אתרי אינטרנט או אתרים מותאמים – כל אלה ממשיכים וימשיכו לעבור תהליכים של שדרוג והתאמה לאופי הגלישה כיום. כך גם הדבר בנושא של עדכון אפליקציות קיימות, שאט אט יוטמעו שדרוגים טובים ויעלים הרבה יותר ולא יהיה צורך להתקין במכשיר אפליקציה מחדש.

כאשר חברת תוכנה מפרסמת אפליקציה חדש, שפותחה בשיטה מיוחדת שעדיין לא מוכרת – לא יעבור זמן רב עד שחברות נוספות בתחום יפעלו באותה דרך עד ששוב יהיה חידוש שכולם יחקו חיש מהר.

התחום מתקדם מהר מאד ולעיתים קרובות גם מי שבקיא בתחום ומעורה בו עלול להתקשות לעקוב אחר השינויים, בעיקר כאשר עדיין מחפשים כל אנשי המקצוע את הבשורה החדשה האמתית שתצא ואי אפשר יהיה לחקות אותה או להעלות ממנה את הרמה.