טיפים לבחירת ריהוט לגינה

מזל טוב! הגשמתם את החלום הישראלי ורכשתם בית עם גינה, סיימתם לרהט ולעצב את הבית וכעת אתם מתפנים לטפל בגינה. רבים סבורים שהשקעה בגינה מסתכמת בדשא סינתטי וכמה כיסאות פלסטיק, אבל רגע לפני שאתם קונים היהוט לא מושקע ולא יוצאים יותר לגינה קבלו כמה טיפים לעיצוב.

למה חשוב להשקיע בגינה?

הגינה שלכם היא המקום בו תרצו לסיים את היום עם כוס משקה קר בתחילת הקיץ, לארח חברים למנגל משותף, או לאכול ארוחת ערב משפחתית. אם לא תשקיעו בגינה היא עלולה להיות מקום לא מזמין שלא תרצו לבקר בו, אבל אם תשקיעו בה היא יכולה להיות פנינה אמיתית. אחד האמצעים המשמעותיים לעיצוב הגינה והפיכתה למקום מרכזי בבית הוא ריהוט גינה, בעזרתו תוכלו ליצור גינה מושקעת שנעים לשבת בה.

לבחור רהיטים מחומרים עמידים

הגינה נמצאת תחת כיפת השמיים וחשופה לפגעי מזג האוויר, כאשר בחורף אלה רוחות עזות וגשם ובקיץ זו השמש החזקה שקופחת לאורך כל שעות היום. מזג האוויר משפיע על הריהוט שלכם ועשוי להיות חורץ גורלו לשבט או לחסד, לכן, כשרוכשים שולחן וכיסאות לגינה, חשוב לבחור רהיטים איכותיים.

גם הכיסאות היפים ביותר עלולים להיהרס אחרי קיץ אחד של שמש אם הם לא עשויים מהחומרים הנכונים, לכן חשוב לבדוק ממה עשויים הרהיטים ולוודא שהם עשויים לעמוד במזג האוויר המשתנה. קיימים חומרים כמו נצרים, ראטן, מתכת ועץ מוצק שנחשבים חזקים ועמידים יחסית, אולם חשוב לוודא שאכן מדובר במוצר מתאים שישמר לאורך זמן עם אדם המתמצה בתחום.

לבחור ריפוד נשלף שאפשר לכבס

אם תבחרו כיסאות עם ריפוד כדאי שהם יהיו עם ריפוד נשלף אותו אפשר לכבס בקלות. הכיסאות נמצאים בחוץ כל הזמן, ועם הזמן הם מתלכלכים. ריפוד המבוסס על בדים איכותיים הניתנים לכיבוס יחזיק מעמד זמן רב ויראה טוב גם אחרי שנים של שימוש.

להשקיע בעיצוב

רהיטים לגינה הם כבר מזמן הרבה יותר מאמצעי פונקציונלי לאירוח וישיבה בגינה, ולמעשה מהווים חלק משמעותי מהעיצוב שלה. אם בעבר גינות היו מבוססות על כיסאות פלסטיק פשוטים, הרי שכיום ניתן למצוא שולחן וכיסאות לגינה בעיצובים מיוחדים שיכניסו צבע ועניין לגינה שלכם. על ידי השקעה בבחירת שולחן וכיסאות מעוצבים תוכלו ליצור שלם שהוא הרבה יותר מסך חלקיו.

לא להתפשר על נוחות

כמובן שהעיצוב חשוב, אבל אל תתפשרו על הנוחות. בזמן חיפוש הרהיטים לגינה אתם עשויים להיתקל במשפטים כמו "זה בסדר, אתם כמעט לא תשבו על זה" או "זה רק לאירוח". אל תקשיבו לקולות האלה, כיוון שאתם רוצים גינה יפה ונוחה. אתם מעצבים את הגינה הזו כדי שתראה טוב, אבל אם היא לא תכלול ריהוט נוח אתם פשוט לא תשבו בה ולא תהנו מהעיצוב שהענקתם לה, לכן חשוב שתבחרו בריהוט מעוצב אבל גם נוח.