בחירת כיסאות לפינת אוכל

בחירה של כיסאות לפינת אוכל משפיעה על הנראות של החדר ועל נוחות הישיבה סביב השולחן. הארוחה היא חלק מרכזי בכל בית בישראל ולכן בביצוע הבחירה יש לחשוב על הנוחות ועל הנראות של המקום. כדי לקבל החלטה אילו כיסאות אוכל יכולים להתאים לפינת האוכל בבית שלך, עלייך לבחון את הצורך שלך, להחליט על החומרים שיכנסו לאזור ולבצע התאמות בין הפריטים השונים שנמצאים בחלל.

מספר הכיסאות הנחוצים לך

שיקול אחד הוא מספר כיסאות פינת האוכל הנחוצים לך. לא פעם העיצוב של הכיסאות נראה מושלם אבל לא כשיש כיסאות רבים במקום. במקרה והחלל לא גדול ויש צורך במספר מועט של כיסאות, אפשר לבחור במראה כבד. כך גם בחלל גדול. אך אם החדר קטן או שיש צורך במספר רב של כיסאות, לרוב המראה של הכיסאות הכבדים לא יתאים ויכביד על המקום.

התאמה בין כיסאות לפינת אוכל לבין החלל כולו

על מנת להתאים בין הכיסאות לבין החלל, כדאי למדוד את החלל, לבדוק את הגודל שלו ולהחליט בהתאם על גודל הכיסאות. כיסאות לפינת אוכל יכולים להגיע בגדלים שונים. הם יכולים להיות עם גב מוצק ויכולים להיות רחבים במיוחד או צרים. בהתאם למקום אפשר לבחור בכיסאות עם משענות לידיים או להפך.

בחירת החומר הנכון לפינת האוכל

ישנם כיסאות עץ, מתכת וכיסאות מרופדים. אחת ההחלטות שיהיה עלייך לקבל היא החומר שיכנס אל פינת האוכל שלך. ההחלטה איזה חומר יהיה בחלל מושפעת משאר החומרים שיש בו, הנראות של שאר הרהיטים (ובהם השולחן ואם ישנם ארונות במקום ופריטים נוספים) וכמובן הטעם האישי שלך. כסאות חדר האוכל צריכים להיות נוחים ויפים ולחומר יש השפעה רבה על כך.

שילוב בין פתרונות ישיבה

לצד כיסאות לפינת אוכל אפשר גם להציב ספסל ישיבה וכמובן להשאיר מקום לכיסא ילדים אם יש צורך בכך. השילוב בין הפתרונות השונים יכול לתת מענה פרקטי לצד עיצוב מיוחד של החלל. תמיד חשוב להסתכל על דגמים שונים, לחפש פתרונות מיוחדים ולהשאיר את הראש פתוח מתוך מטרה ליצור חלל יחיד במינו.