כל מה שצריך לדעת על סובלימציה

סובלימציה הינו תהליך הדפסת צבע, סוג של גרפיקה ביצועית המאפשרת להעביר תמונה או הדפס של צבעים מלאים אל תוך מוצרים העשויים מחומרי גלם שונים. בכדי שתהליך הסובלימציה יקרה בפועל יש לעצב בתוכנת מחשב מיוחדת את התמונה ולהדפיסה בדיו סובלימציה ספציפי על נייר פוטו. בשלב הבא נעביר את התמונה, הכיתוב או הגרפיקה שהודפסו על המוצר עצמו. ההעברה של ההדפס מתבצעת באמצעות מכבש חום בטמפרטורה גבוהה במיוחד אך החומר שעליו מעבירים את הגרפיקה חייב להיות מצופה בפולימר.

תהליך סובלימציה הפך פופולארי בשנים האחרונות, זאת בעקבות המהירות והיעילות של המכשירים הקיימים בשוק אשר מסוגלים לספק כמות גדולה של מוצרים במינימום זמן. סובלימציה על חולצות, על תחתיות של משקאות, על ספלים וכוסות, משטחי עכבר למחשב, מסגרות של תמונות מיוחדות, בובות ועוד.

איך התהליך מתבצע בפועל?

לאחר שעיצבנו את הגרפיקה אותה אנו רוצים להדפיס על גבי המוצר, מגיע שלב ההדפסה. ההדפסה מתבצעת באמצעות מדפסת מיוחדת של הזרקת דיו המכילה את צבע הסובלימציה. כאמור, ההדפסה חייבת להתבצע על נייר מסוים וספציפי עם תכונות ייחודיות. לאחר מכן מעבירים את ההדפסה שקיבלנו על המוצר המצופה בפולימרים בתהליך של העברת חום בו הצבע עצמו הופך לגז ומתחברת אל המוצר. מה שקורה הוא תהליך מולקולארי היוצר חיבור בין הצבע לבין הפולימר שעל המוצר. השיטה מתאימה לכל צורך בין אם פרטי או עסקי בכמויות גדולות וקטנות גם יחד כך שאפשר אפילו להדפיס על מוצרים בודדים למטרה של מתנה מיוחדת עם הקדשה אישית. היופי שבתהליך זה הוא ברמת הגימור המושלמת שמתקבלת בסופו של דבר.

לסיכום סובלימציה הינו תהליך העברה של גרפיקה לתוך מוצרים ספציפיים. ניתן להעביר כל רעיון גראפי ולהפכו למוצר של ממש, למטרות פרסום, שיווק, יח״צ של ארגונים, חברות ובעלי עסקים ולמטרות אישיות. התוצאה שנוצרת הינה ברמה גבוהה במיוחד בה הצבע הופך ממש לחלק בלתי נפרד מהמוצר ואין אנו יכולים לשים לב כי מדובר בשני חלקים נפרדים.