למה כדאי ללמוד עיצוב גרפי?

אנשים רבים תוהים האם כדאי להם להירשם אל לימודי עיצוב גרפי. ההתלבטות שלהם נובעת מכך שהם אינם יודעים האם בסיום הלימודים הם אכן יוכלו להשתלב במקום עבודה כאשר הם ללא ניסיון תעסוקתי בתחום והאם תחום זה הוא אכן אותו התחום בו ניתן לבנות קריירה ולהתפרנס בכבודה.

עיצוב גרפי – מקצוע לעתיד?

השאלה הראשונה של רוב האנשים שצריכים לקבל החלטה האם להתחיל וללמוד תחום לימוד זה או אחר היא 'האם כדאי לי ללמוד עיצוב גרפי ?' (או כל תחום אחר). אמנם בכל אחד ואחד מאיתנו יש את הצד "הרומנטיקני", כלומר הצד שעיקרו אהבה לתחום אותו הוא מעוניין ללמוד, אך אנו מודעים לעובדה שאנחנו חיים בעולם אמיתי, שזה אומר שרובינו צריכים לבחור בתחום מקצועי אותו אנו אוהבים אך גם תחום שיביא לנו פרנסה. עיצוב גרפי הוא תחום בעל דרישה רבה ולכן מדי שנה אנשים רבים נרשמים אל קורס עיצוב גרפי.  זוהי הסיבה הראשונה שמובילה אנשים רבים ללמוד עיצוב גרפי.

אז מהו עיצוב גרפי?

עולם העיצוב הגרפי משמש להעברת מסרים שיווקיים בעיקר לקהל הצרכנים באופן האטרקטיבי והקולע ביותר. המסר שמועבר תמיד יהיה וויזואלי וניתן לראות את עבודותו של הגרפיקאי כמעט בכל מדיה, אם הכוונה היא אל הטלוויזיה, עיצוב גרפי ושיווק באינטרנט, שילוט חצות, בתי דפוס, משרדי פרסום וזוהי רק תחילתה של רשימה ארוכה מאוד. מעצב גרפי הוא איש מקצוע שאחראי על העברת המסר בו הלקוח מעוניין באופן הטוב ביותר ולכן יש דרישה רבה למעצבים גרפיים בכמעט כל תחום בישראל ולכן תחום זה ישרת אותנו גם בשנים הבאות.

איפה לומדים?

מכללות ומוסדות רבים מציעים לימודי עיצוב גרפי וחשוב לבחור את אותה המכללה שמציעה לכם בדיוק את התכנים בהם אתם מעוניינים ללמוד ואת התעודה בה אתם מעוניינים בסיום הקורס. כמו כן, חשוב מאוד לוודא שאותה מכללה בה אתם נרשמים ללימודי עיצוב גרפי מבטיחה לכם לימודים עיוניים לצד פרוייקטים מעשיים וזאת על מנת שתוכלו לסיים את מסלול הלימודים עם ניסיון מעשי בתחום, דבר שיעזור לכם לחלוש על התחום ולהתקבל למקום עבודה. נכון להיום יש מכללות בעלות מוניטין מוצלח בהן מלמדים צוות מרצים מוכר בתעשייה. מכללות אלו אמנם בוחרות את הסטודנטים שלהם בקפידה ומחייבות אותן לעבור שלב מיון  בו נבדקת ההתאמה של הסטודנט לקורס העיצוב, אך מי שעובר את שלב המיון יזכה בהתחייבות להשמה לעבודה ובקורס שיכין אותו בצורה הטובה ביותר למקצוע העתיד: עיצוב גרפי. בהצלחה.