למה ללמוד עיצוב אופנה?

עיצוב האופנה הינו חלק בלתי נפרד מחיינו- הרי כמעט כל אחד מאיתנו מעוניין להתלבש בצורה אופנתית, לרכוש את התיק האופנתי, האקססורייז המתאימים ולהראות טוב ובכל יום אנו נתקלים במגוון מסרים אשר קשורים לתחום האופנה- המסרים יכולים להיות פרסומת למשקפיים אשר מופיעה ברשת החברתית, יכולים להיות חברת אופנה אשר מופיעה בפרסומת, הפרסום יכול להשמע ברדיו, ניתן לצפות בערוץ האופנה ולראות תצוגות אופנה אשר מתקיימות במקומות שונים ברחבי העולם, אפשר לעיין במגזינים אשר עוסקים באופנה וכו'.

התחום המושך מתפתח ומשתנה כל הזמן כאשר את ההשראה מקבלים מעצבי האופנה השונים מהתרבות, ההיסטוריה, החברה ועוד. התחום היצירתי והפופולארי אשר מגלגל סכומי כסף אדירים כולל אנשי מקצוע מגוונים- ביניהם: מעצבים, אנשי עסקים, חייטים, דוגמניות ועוד. עם חלוף השנים הפכו לימודי עיצוב אופנה למבוקשים ביותר וסטודנטים רבים בוחרים ללמוד את התחום.

באילו מסגרות לימודים ניתן לרכוש השכלה בתחום האופנה?

סטודנטים אשר מעוניינים לרכוש השכלה בתחום האופנה יכולים להירשם ללימודים לתואר ראשון או להירשם ללימודי תעודה. במהלך הלימודים ילמדו הסטודנטים כיצד להפיק ולשווק את הבגד או האביזר, איך לתכנן אותו, איך לבצע רישום, איך לתפור, איך לגזור ואיך לשווקו בתעשייה. כדי לבצע את כל התהליכים הללו ירכשו הסטודנטים יכולות עיצוביות וטכנולוגיות. כמו כן, לומדים הסטודנטים כיצד לעצב מגוון סוגי קולקציות, לומדים מושגים חדשים, לומדים כיצד לבצע איורי אופנה, מכירים בדים שונים, לומדים כיצד לעבוד בסטודיו, כיצד לבצע רישומי מודל ועוד. מעבר לזאת, יכולים הסטודנטים ללמוד קניינות, יבוא ושיווק, הנדסת טקסטיל, תקשורת, תולדות האומנות, אומנות הרנסנס, אומנות מודרנית ועוד.

איך מתקבלים ללימודי עיצוב אופנה? כמה זמן נמשכים הלימודים?

כדי להתקבל ללימודי עיצוב אופנה יש להחזיק בתעודת בגרות מלאה, לעבור את המבחן הפסיכוטכני בהצלחה, לעבור מבחן פנימי ברישום וצבע, להציג תיק עבודות אישי, לעבור ראיון קבלה אישי ולהגיש תרגיל בית בעיצוב. ניתן לרכוש השכלה בתחום במגוון מוסדות לימוד ומשך הלימודים משתנה בין המוסדות ותלוי במסלול שהסטודנט בחר. במרבית המקרים ימשכו לימודי תעודה כשנתיים לכל היותר ולימודים לתואר ראשון ימשכו כארבע שנים. סטודנטים שיסיימו את הלימודים במוסד אקדמי יקבלו תואר בעיצוב אופנה וסטודנטים שרכשו את השכלתם בקורסים או במסגרת לימודי תעודה יקבלו דיפלומה מהמוסד בו למדו.

היכן ניתן לעבוד לאחר סיום הלימודים?

מסיימי הלימודים יוכלו לעסוק במגוון תחומים- ביניהם קיימים תחומים עיצוביים או תחומים טכניים, כך שיהיה ניתן לעבוד בתחום דיגום חופשי, תפירה, איורי אופנה, עיצוב שמלות ערב ושמלות כלה, עיצוב נעליים ועוד. מעצבי האופנה יוכלו לעבוד באופן עצמאי או להתקבל לחברות אשר עוסקות בתחום ולעבוד בתור שכירים. במרבית המקרים מתלווים הסטודנטים למעצבי אופנה מצליחים ולומדים מהם.

מעוניינים לקחת חלק בעולם היצירתי של עיצוב האופנה?

אם אתם מעוניינים להשתלב בתחום מרתק אשר לא מפסיק להתפתח ולהשתנות, לעבוד עם אנשים אשר אוהבים את עולם האופנה ומרגישים את התשוקה שאתם מרגישים כאשר אתם עוסקים בתחום, אם אתם רוצים להשתלב במקצוע נחשב ומבוקש, להרוויח בצורה יפה, לעבוד עם אנשים, לשמח אותם ולתרום לתחושת הביטחון העצמי שלהם וכו', מומלץ עבורכם לבדוק את התחום, לקבל מידע על מוסדות הלימוד השונים, לעיין בקורסים המגוונים וללמוד מקצוע אשר יאפשר לכם להביע את היצירתיות והחשיבה המקורית שלכם.