לעצב במינימום מאמץ – כך תעשו זאת

פסח מתקרב בצעדי ענק ואתם רוצים לנצל את ההזדמנות כדי לעצב, לסדר ולרהט מחדש את הבית? הנה כמה טיפים שילוו אתכם מהצעד הראשון ואולי גם יחסכו לכם בהוצאות מיותרות

עיצוב מחדש של הבית הוא פתרון נהדר לריענון האווירה בחלל הפנים. במקום להתחיל לשבור קירות ולהרים מרצפות, אפשר לקנות כמה רהיטים חדשים או פשוט לשנות את המיקום של מכשירי החשמל הקיימים. מצד שני, עיצוב שלא מבוצע בצורה נכונה עלול לגזול מאתנו משאבים ואנרגיה. בנוסף, כדאי להגדיר את מסגרת התקציב על מנת לא למצוא את עצמנו עם חריגה מיותרת.

עכשיו זו הזדמנות טובה לסדר ולעצב את הבית. פסח מתקרב בצעדי ענק ואיתו הארוחות המשפחתיות, החופש מבתי הספר והזמן שאותו יעבירו הילדים בין הסלון והמטבח. הכי חשוב להתחיל עם הגדרה מסודרת של צרכים ומטרות ולהיפטר מרהיטים ישנים. יש היום מבצעים מעולים על רהיטים לסלון, לחדרי השינה ולמטבח וכדאי לנצל אותם בשביל לחסוך במקום.

אל תשכחו את מכשירי החשמל

מכשירי חשמל ביתיים הם חלק בלתי נפרד משגרת החיים שלנו במאה ה-21. הבעיה היא שרובנו מקלים ראש בהשפעה שלהם על העיצוב הכללי, או באופן שבו הם עלולים להגביל את התנועה בסלון, במטבח ובחדרי המגורים. מומלץ להתייחס לנושא של מכשירי חשמל כבר בשלבים המוקדמים של העיצוב ולהציב סדר עדיפויות ברור לגבי השימוש בהם.

הכי טוב להתחיל לעצב את החלל עם מכשירי חשמל גדולים שאי אפשר לוותר עליהם כמו מקרר, תנור, מסך טלוויזיה וכן הלאה. לאחר מכן תוכלו להיכנס לעובי הקורה עם מכשירים דינאמיים וקטנים יותר, כמו למשל שואב אבק רובוטי או מיקרוגל. ודאו שמכשירי החשמל נשארים נגישים גם אחרי שתעצבו מחדש את חלל הפנים, אך שמרו על בטיחות והרחיקו אותם מהישג ידם של ילדים ופעוטות.

איך מעצבים את הסלון בלי לגזול ממנו מקום יקר?

את רוב המאמץ הפיזי אנחנו בדרך כלל משקיעים בניסיון לנקות ולסדר כמות גדולה מדי של רהיטים או מכשירי חשמל. הפתרון הוא להתאים את כמות הרהיטים לאופי החלל ולגודל של הדירה. רצוי להשאיר מרווח של 50 ס"מ לפחות בין הרהיטים ולא להעמיס על הסלון. בנוסף, ניתן להשתמש באלמנטים דקורטיביים שלא תופסים מקום כמו טפטים לקירות, נישות גבס וגופי תאורה. אלו הדברים הקטנים שיעזרו לכם לעצב את הבית במינימום מאמץ ובלי לבזבז כסף.

אם בחרתם לתלות מדפים, קחו בחשבון שהחפצים שמונחים עליהם ישמשו כחלון הראווה של הבית. הציגו אותם באופן שמתכתב עם הסגנון המועדף עליכם, החליפו אותם אחת לכמה חודשים וכך תוכלו לרענן שוב את המראה של חלל הפנים בלי לרהט אותו מחדש. אל תפחדו לעשות שינויים בבית וזכרו שמדובר בדרך מצוינת ליצור תחושה של התפתחות וזרימה.