שמועות בסלולר: מה לצפות מאייפון החדש? האם זה השדרוג המשמעותי בהשוואה לאייפון 6s?

אחרי חודשים רבים של שמועות, הדלפות והמלצאות, ב – 7.9.2016 יציג טים קוק, מנכ"ל אפל, את האייפון 7 החדש.

הצגת האייפון החדש תעשה סוף לשמועות הרבות והתיאוריות הסובבות סביבו, והשאלה שרבים שואלים היא האם מדובר בשדרוג משמעותי לעומת אייפון 6s או שהשדרוג הינו מינורי ולא משמעותי כלל.

ההשקה של האייפון 7 מגיעה בעיתוי מצויין עבור אפל, אשר מתמודדת כעת עם ריקול לכל מכשירי הנוט 7 שלה בעקבות פיצוץ הסוללות במכשיר. בדיוק בתקופה הזו, כאשר סמסונג הינה המתחרה העיקרית של אפל, ההשקעה של האייפון החדש יכולה להיות משמעותית מאוד עבור מנית החברה.

האוזניות במכשיר

אחד השינויים המשמעותיים ביותר שצפויים להיות באייפון החדש הינו הסרה של שקע האוזניות הסטנדרטי שכולנו מכירים. על פי תמונות רבות שדלפו רואים כי השקע של האוזניות אינו קיים ולכן האוזניות יגיעו עם חיבור מסוג אחר אשר דרכו ניתן לבצע גם את ההטענה של המכשיר וגם העברה של קבצים.

אחד היתרונות של הסרת שקע האוזניות הוא האפשרות לייצר מכשיר דק יותר, ולזאת רבים מצפים מהאייפון 7 החדש, אך לא בטוח שזה באמת מה שיהיה. יחד עם זאת, קחו בחשבון כי בשל השקע הייחודי לא כל אוזניות יתאימו למכשיר שלכם, ואם תאבדו את האוזניות המקוריות המגיעות עם המכשיר – תצטרכו לרכוש אוזניות מקוריות חדשות.

שינוי במסך

שינוי נוסף הצפוי באייפון 7 הוא שינוי בגודל המסך, אשר על פי הדיווחים יהיה בגודל של 4.7 אינץ' וברזולוציה של Full HD וכאשר הדגם המשודרג יותר, אייפון 7 פלוס, יגיע עם מסך בגודל 5.5 אינץ' וברזולוציה של K2.

המצלמה

עוד שדרוג אשר צפוי להיות במכשיר האייפון 7 הוא שדרוג של המצלמה בדגם 7 פלוס. בדגם זה מצפים למצלמה עם עדשה כפולה בגב המכשיר המאפשרת צילום גם באזורים חשוכים בצורה טובה, מהירה ואיכותית יותר.

לשדרג או לא לשדרג?

אם אתם מחזיקים אייפון 6s של סלקום ותוהים האם כדאי לשדרג אותו לאייפון 7 או לא, התשובה תלויה בעיקר בשימוש שלכם באייפון.

אם השימוש העיקרי שלכם הוא במצלמה, וחשובה לכם איכות צילום גבוהה, ייתכן כי שדרוג יתאים לכם אך יחד עם זאת קחו בחשבון כי לעומת אייפון 6s השינויים במכשיר החדש אינם צפויים להיות משמעותיים מאוד ולכן חשבו פעמיים לפני שאתם בוחרים לרכוש את המכשיר החדש.

בנוסף, רצות שמועות שנראות מהימנות מאוד על כך שהמכשיר האמיתי והשדרוג הטוב עבור אייפון 6s יצא רק בשנה הבאה ולכן אם אתם מרוצים מהאייפון שלכם, אין כל סיבה שלא תחכו עד לשנה הבאה ותראו מה יציגו בפנינו חברת אפל באירוע ההשקה. סביר להניח כי יהיה מדובר בשדרוג רציני יותר והרבה יותר משתלם.