מה עומד מאחורי העיצוב הזה?

מוזיאון הקונסטהאוס גראץ באוסטריה נראה כמו יצור ימי מיקרוסקופי, ה-Pill של חברת Beats דומה לתרופה ודגמי רנגייד של יצרנית הרכב ג'יפ מבוססים על רכבי צבא מתחילת המאה ה-20. אז מה עומד מאחורי העיצובים הכי מעניינים בעולם? הנה כל התשובות

עיצוב הוא חלק בלתי נפרד מהאמנות המודרנית. בעזרת סגנון עיצוב מסוים אפשר להעביר מסר, להתכתב עם מגמות תרבותיות ולהבליט את הערך המוסף של מבנים, מוצרים ובגדים. העיצוב מושפע מרוח הזמן והוא בעצמו מעיד על מאפייני התקופה. בנוסף, אחת למספר שנים נחשפים עיצובים יוצאי דופן שגורמים לנו לחשוב מחדש על הפרטים הקטנים. הנה כמה מהם:

  1. מוזיאון הקונסטהאוס גראץ באוסטריה

הקונסטהאוס גראץ הוא מוזיאון לאמנות מודרנית שנמצא בעיר גראץ באוסטריה. הוא ידוע לא רק בגלל העלאת ואירוח תערוכות אודות אמנות מודרנית רב תחומית, אלא בעיקר בזכות הצורה הארכיטקטונית הבלתי שגרתית שלו. המוזיאון נראה כמו יצור ימי מיקרוסקופי והוא תוכנן על ידי פיטר קוק וקולין פורנייה.

היצור האורגני והעצום שנמצא במרכזה של העיר מצופה לוחות אקריליים כחולים וקשה להתעלם ממנו. מעבר לכך, יש בתוכו 930 נורות טבעתיות שמופעלות על ידי מחשב ומשולבות בתוך הקיר החיצוני. הנורות משמשות בעצמן להעלאת מיצגי אור אמנותיים ומבקרים מכל רחבי העולם מגיעים כדי לראות אותן מקרוב. הכינוי של הקונסטהאוס גראץ הוא "החייזר הידידותי" אבל אין לו אוסף מוצגים קבוע.

  1. רמקול ה-Pill של חברת Beats

ה-Pill הוא אחד מדגמי הרמקולים הניידים המוכרים ביותר שיוצרו בשנים האחרונות על ידי חברת Beats. ההשראה מאחורי הרמקול היא כמוסה לבליעה, שאמורה להעיד על המוזיקה כתרופה או לחילופין כהתמכרות. לעיצוב רמקול ה-Pill של חברת Beats יש גם ערך מוסף פרקטי כי קל לשאת ולנייד אותו ממקום למקום. הוא נוח לשימוש ממושך, מתאים לצעירים ובני נוער ונפוץ גם בקרב סלבריטאים.

העיצוב של הרמקול מבליט אותו על פני דגמים מתחרים. הוא מגיע בצבעים שחור או ורוד, במשקל של 1.5 קילו ועם זמן סוללה מרשים של 15 שעות. ניתן גם לקנות רצועת נשיאה מיוחדת של החברה כדי להתחבר לרמקול בטיולים רגליים.

  1. דגמי רנגייד של יצרנית הרכב ג'יפ

העיצוב של ג'יפ רנגייד מתבסס על ה-Willys Jeep. זה הדגם שהיה בתחילת המאה ה-20 רכב השטח הראשון ששווק בעיקר לצבא ארצות הברית, ואף היווה בסיס השראתי לכל רכבי השטח שבאו אחריו. גם בדגמים החדשים ניתן לראות את ההשפעות המקוריות ואת החשיבות שמעניקים המעצבים לאבטיפוס המקורי.

דגמי רנגייד של ג'יפ מוכיחים שלא צריך להתפשר על ביצועים לטובת עיצוב ותדמית. הדגמים משמשים כמחווה לאחד הרכבים הצבאיים המפורסמים בהיסטוריה האמריקאית, ובמקביל הם גם מאובזרים במפרט עשיר. הג'יפ נחשב לרכב הפנאי של החברה והוא מגיע בדגמים שונים.