מחזיר דלת – מה זה ולמה זה חשוב?

מהו מחזיר דלת ולמה הוא חשוב גם לכם? כל התשובות בהמשך מאמר זה.

מהו מחזיר דלת?

מחזיר הדלת, שיתכן שאתם מכירים אותו טוב יותר בשם ציר הידראולי, הוא מנגנון לסגירה אוטומטית של הדלת. מחזיר הדלת יכול להיות מורכב ממנגנונים שונים, עליהם נרחיב מיד, והוא יכול להתאים לסוגים שונים של דלתות. המשותף לכל מחזירי הדלת הוא המטרה שלהם, שהיא סגירה אוטומטית של הדלת לאחר פתיחתה ללא צורך בהתערבות של יד אדם.

הסוגים השונים

כאמור, ישנם סוגים שונים של מנגנונים של מחזירי דלתות. אחד המנגנונים הנפוצים ביותר הוא המנגנון ההידראולי, אבל יש גם מחזיר דלת עם מנגנון שעובד על קפיצים או עם מנגנון שעובד על לחץ אוויר. הסוגים השונים של המנגנונים באים לתת פתרונות לסוגים שונים של דלתות ולצרכים השונים של הצרכנים.

בשביל מה זה טוב?

למחזירי הדלתות יש יתרונות רבים. אחד הבולטים שבהם הוא מניעת טריקה. בין אם מדובר על דלת רגישה כמו דלת מזכוכית, שלא היינו רוצים שתישבר כתוצאה מטריקה חזקה ובין אם מדובר על דלת כבדה, שלא היינו רוצים שתיטרק למישהו על היד. 

סוגי דלתות

את מחזירי הדלתות ניתן להתקין כמעט על כל סוגי הדלתות. ניתן להתקין אותם על דלתות מעץ, דלתות זכוכית, דלתות אלומיניום, דלתות פנים או חוץ. מה שחשוב הוא להתאים את סוג מחזיר הדלת והמנגנון שלו לסוג הדלת. חשוב לציין, שיש מחזירי דלת עליונים ויש תחתונים. המחזירים התחתונים דורשים הכנה מוקדמת. יחד עם זאת, במידה ולא נעשתה הכנה מראש וקיים רצון להתקין מחזיר דלת תחתון, ניתן כמעט תמיד למצוא גם לכך פתרון.

למי זה מתאים?

הדלתות נמצאות בסביבתנו כל הזמן. בין אם זה בבית, במשרד, או בכניסה לכל חלל או מבנה שהוא. דלתות אלו, שלא אמורות להישאר פתוחות ואסור שייטרקו, צריכות מחזיר דלת איכותי. זוהי הסיבה לכך, שמחזירי הדלתות נחוצים לכל דלת באשר היא, במטרה לוודא את סגירתה הבטוחה ללא קשר לכוח המופעל עליה בסגירתה או לאי הפעלת כוח כלל.