טיפים לעיצוב מטבח מעץ מלא

אחד החללים הכי עסוקים ברחבי הבית הוא החלל של המטבח מכיוון שלא רק מכינים בו אוכל, אלא הוא מהווה מקום מפגש של כל בני המשפחה לארוחות מהירות ומשותפות בזמנים בהם אין כל כך זמן לארוחות משפחתיות מושקעות באזור של פינת האוכל. אם כבר פינת האוכל משמשת לעיתים רחוקות והמקום לישיבה לארוחה עבר לאי במטבח או לבר ישיבה נוח שבו יושבים לאכול רגע לפני שיוצאים אל העבודה ובתי הספר.

מידי כמה שנים בוחרים בעלי בתים רבים לבצע השקעה בשיפוץ של חלל המטבח, אך כיצד יודעים כי עיצוב מטבח מעץ מלא שבחרתם הוא הנכון עבורכם? להלן הטיפים החשובים בעניין.

מטבח המיועד לעבודה

כמובן שהמטבח נועד לעבודות של בישול ואפיה, אצל חלק מן האנשים ברמה גבוהה יותר מאשר האחרים ולכן יש לתכנן את המטבח בצורה שהוא יעניק את מירב האפשרות לביצוע של העבודה בצורה נוחה. מה זה אומר בפועל? יש ליצור מטבח מעץ מלא אשר יהיה נכון מכל הבחינות של עבודה בסביבה זו של המטבח. צריך להיות בקרבת המקרר משטח שעליו יהיה ניתן להניח מוצרים שמכניסים ומוציאים מן המקרר, המיקום של הכיור הוא באמצע, כאשר מצד אחד נמצא המקרר ומצידו השני נמקם את הכיריים. יש להציב משטח עבודה מרווח שבו יהיה ניתן לעבוד, משטח זה צריך להיות בגודל מינימאלי של 110 ס"מ ומוצב בין הכיריים לבין הכיור.

מטבח מתוכנן

כל אחד מביא אל המטבח שלו פריטים אחרים. יש כאלה שמשקיעים ברכישה של כוסות יין איכותיות בכמות גדולה מכיוון שהם מארחים הרבה חברים שאוהבים יין, כאלה שיש להם סטים רבים של צלחות, כאלה שאוהבים להציג את המיקסר שלהם על השיש וכאלה שחייבים שיהיה מקום עבור מי בר ומכונת האספרסו. לפני שמתחילים לנסר מטבח מעץ מלא יש לתכנן בצורה קפדנית מה מתכננים להניח בכל המגרות והאם מעדיפים יותר מדפים על פני מגירות באופן כללי. רק מטבח אשר יהיה בו מקום נוח לאחסון של כל החפצים הקיימים והחפצים שמתכוונים לרכוש עבור העיצוב החדש יהיה מטבח מתוכנן למשעי.

הרמוניה של צבעים

בכל עבודת עיצוב בונים את הסכמה של הצבעים בצורה הרמונית על ידי בניה שלה מהמשטח הנמוך ביותר שאלה למעשה אריחי הרצפה ועד לחיפוי של הקירות וצבע הארונות עצמם. בחירה נכונה של כל אחד מאלה הינה קריטית למראה מעוצב ונעים לעין, לכן חשוב בכל שלב להביא את הדוגמאות של מה שכבר נרכש כדי שההתאמה תהיה הכי נכונה ולא תבצעו רכישה של ארונות מטבח מעץ מלא שאינם בצבע הנכון או קרמיקה שבכלל אינה מתאימה לצבע של משטח השיש היוקרתי.