מטבחים מודרניים – שילוב מושלם של אסתטיקה ופונקציונליות

אחת המגמות הבולטות בתחום עיצוב הבית בשנים האחרונות היא המעמד המרכזי שלו זוכה המטבח. תרמה לכך העלייה ברמת החיים, שהובילה לדירות גדולות יותר שניתן להקצות בהן שטח רב יותר לטובת המרחב שבו אנחנו מכינים אוכל, וגם להתעצמות התחום הקולינרי – שפים הם כוכבים נערצים, כולנו מתנסים בטעמים חדשים ורבים מאיתנו אוהבים להביא לידי ביטוי איכויות כמו יצירתיות גם במטבח – חלק בתשומת הלב הרבה שאנחנו מקדישים לכך במסגרת עיצוב הבית.

בפרט נהנה מפופולריות של ממש המטבח המודרני. מטבחים מודרניים הם שם כולל למגוון רחב למדי של מטבחים, שהמכנה המשותף לכולם הוא שילוב מושלם של אסתטיקה ופונקציונליות, כשהבסיס של העיצוב הוא הבטחת שימוש יעיל ונוח ועליו מתווסף יופי שמדרבן אותנו עוד יותר לעשות שימוש במטבח.

חדשנות בכל מקום

מאפיין משמעותי במיוחד של כל מטבח מודרני הוא חדשנות. החדשנות באה לידי ביטוי בדרכים שונות – למשל באבזור של המטבח, שעשוי לכלול פריטים כמו כיריים אינדוקציה, מקרר בעל 4 דלתות, מדיח בילט אין וכו'; או בחומרים מהם עשויים המרכיבים השונים במטבח, כשישנה עדיפות לאלה האיכותיים במיוחד כמו קוריאן, גרניט, זכוכית ועוד.

קווים נקיים, הימנעות מעומס יתר

עיצוב מטבחים מודרניים מבוסס במרבית המקרים על התפישה המינימליסטית, שדוגלת ב-Less is More. גישה זו מבטיחה גם פונקציונליות גבוהה, שכן עומס יתר עלול לגרום לצפיפות ודוחק, וכך להקשות על התנועה במטבח, וגם אסתטיקה שובת לב שבה לכל פריט יש את המקום שלו והוא מקבל את תשומת הלב לה הוא ראוי.

אילו גוונים מתאימים לעיצוב מטבחים מודרניים?

המטבחים המודרניים נשענים על גוונים כגון לבן, שחור, אפור על סוגיו השונים וכסף, וכן על שילובים שונים שלהם – מטבח בשחור-לבן עשוי מרהיב עין, וגם למטבחים באפור מטאלי חזות מרשימה במיוחד. בחלק מהמקרים ישולב במטבח, באופן מושכל ומתוכנן היטב, צבע חם בעל מבע בולט כמו אדום, כתום או ירוק.

איזה משטח עבודה מתאים למטבח מודרני?

משטח עבודה הוא מוטיב בולט בכל מטבח, ובפרט בכזה מודרני. האפשרויות המומלצות למשטחי עבודה בסוג זה של מטבחים הן גרניט ונירוסטה, ובעיקר הקוריאן. חשוב לקחת בחשבון שלעתים מטבחים מודרניים נראים קרים, בין השאר לנוכח האופי של משטח העבודה, ולכן חשוב למקם סביבם פריטים שישרו חמימות. מבחינה פרקטית לגרניט יתרון של ממש בזכות העמידות הגבוהה מאוד שלו, גם כשמדובר על מטבח שנעשה בו שימוש אינטנסיבי.

תכנון המטבח

עיצוב מטבחים מודרניים מתחיל קודם כל בתכנון נכון שלהם. המוקדים בכל מטבח כולל מודרני הם הכיור, משטח העבודה והמקרר, שהמיקום האופטימלי שלהם תלוי במבנה המטבח ובאופי השימוש בו, ועוד אופציה נפוצה היא אי – משטח עבודה נוסף שמהווה גם מקום התכנסות מוצלח ומתאים במיוחד לבתים שבהם העיצוב הוא על בסיס הקונספט של אופן ספייס, כך שישנה זרימה חופשית בין המטבח לבין שאר מרחבי הבית.