איך לבחור מערכות ישיבה מושלמות לסלון שלכם?

הבסיס של כל עיצוב בית הוא הסלון, והבסיס של כל סלון הוא מערכת הישיבה. עוד כדאי לקחת בחשבון שלפריט זה ישנה השפעה רבה לא רק על המראה של המרחב המרכזי בבית אלא גם על מידת ההנאה שלנו כשאנחנו נמצאים בו, בין אם בינינו לבין עצמנו ובין אם כשאנחנו מארחים. בהתאם חשוב להקדיש תשומת לב רבה לבחירתה של מערכת ישיבה מושלמת עבורנו.

לא רק 1+2+3 אלא מגוון רחב של אפשרויות

כשמחפשים מערכות ישיבה מגלים חיש קל שלצד ה-3+2+1 הקלאסי ישנן עוד אפשרויות רבות מאוד, ובפרט ספות ארוכות, שזלונגים בצורת האות ר' ועוד ועוד. עובדה זו מעניקה לנו חופש בחירה נרחב, וכדאי לנצל אותה כדי להתאים את המערכת בדיוק לאופי החלל שבו שוכן הסלון: כך למשל עבור חללים מוארכים מטבעם מתאימה מן הסתם האופציה של ספה מוארכת שאליה ניתן לצרף כורסה בודדת או שתיים.

מערכת ישיבה שהיא גם מיטה

ישנן מערכות ישיבה שנפתחות בקלות ובפשטות לכדי מיטה. בעבר הן היו פחות פופולריות (לאחר תקופה שבה היו טרנד מבוקש במיוחד), וכעת הן שוב חוזרות לאופנה ובעיקר מספקות פתרון פרקטי להפליא למי שמרבה לארח ורוצה לאפשר לחלק מהאורחים גם להישאר לישון מבלי להקדיש לכך חדר שלם. בחירת מערכת ישיבה שנפתחת לכדי מיטה מחייבת בדיקה מדוקדקת שהפתיחה אכן קלה וכך גם הסגירה.

לא להתפשר על הנוחות

במרבית המקרים הבחירה מבין כל האפשרויות של מערכות ישיבה נעשית קודם כל עם העיניים, שבאופן טבעי נמשכות אל האופציות היפות ושובות הלב. יחד עם זאת חשוב לזכור שמערכת זו משמשת קודם כל לישיבה, ועל כן רצוי שהיא תהיה גם נוחה. כדי לוודא זאת, שבו במשך כמה דקות על הספה בצורה דומה לזו שבה אתם יושבים בדרך כלל. חשוב לבחון גם את גובה הספה ואת מידת התאמתו להעדפות שלכם.

החומרים מהם עשויות מערכות ישיבה

השלד של מערכות הישיבה עשוי ממתכת, עץ דחוס או עץ מלא, כשעץ מלא הוא האופציה שמבטיחה עמידות לטווח הארוך. המילוי עשוי ספוג, ששוקע לעתים במשך השנים ולכן כדאי להעדיף מערכות שיש בהן גם קפיצים. מבחינת הריפוד האופציות הן עור ובד, שלכל אחת מהן גם יתרונות וגם חסרונות והבחירה ביניהן היא בעיקר עניין של טעם.