מתנות עם מיתוג גרפי – לאירועים מכוננים בחיים

יש מתנות שזוכרים. יש מתנות מתכלות. יש מתנות לרגע. יש מתנות לשנים. יש מתנות שרושם הענקתן נותר גם לאחר שהן מסתיימות (כגון שובר למסעדה או לטיפול ספא) כאשר מעניקים מתנות לאירועים מכוננים- כגון חתונה ובר מצווה- להוציא כסף- יפה לעצב אותן באופן שבו העיצוב ימתג את האירוע, לדוגה: מחזיק מפתחות עם תמונת החתן והכלה שמוענקים לכל אחד מהאורחים בסיום החתונה, או תמונת  חתן או כלת בר/בת המצווה על מגנט שאותו מקבל כל מי שבא לכבד את החוגגים במסיבה.

כאשר חושבים על מיתוג בר מצווה ברמה גבוהה ואיכותית ניתן להעלות על הדעת ובעיני הרוח סמלים שונים מתחום היודאיקה, ביטוי של משהו המקשר בין ילדות לנעורים, פסוק מהמקורות ועוד. מיתוג חתונה יכול להיעשות באמצעות אלבום תמונות דיגיטאלי או מודפס, צילום מהחתונה על כוס ועוד.

למיתוג יש ערך שיווקי עצמתי גם כאשר לא מדובר במוצר או בשירות שרוצים לקדם אותם. כאשר מדובר באירועים חגיגיים- המיתוג מעשיר ומעצים את החוויה וטובע אותה בחותמו.

מתנות למזכרת מאירועים מאפשרות לחוות את האירוע עוד ועוד גם שנים לאחר קיומו. עיצובו הממותג מקיים אותו באמצעות הביטוי החזותי שלו שניתן תמיד להתבונן בו.

ניתן לעצב עיצוב ממותג על חפצים שונים כגון: עטים, מציתים, גאדג'טים שונים ועוד.

מתנה כביטוי לתשומת לב

חשיבותו של העיצוב נובעת מהרצון של מי שמעניק מתנה להיראות ולהיחשב כמי שייחד תשומת לב למתנה ובעיקר למי שיקבל אותה. העיצוב אינו רק אלמנט חזותי, עטיפה, אלא מהווה מרכיב חשוב, מרכזי ומהותי של המתנה. ככל שהמתנה מעוצבת יותר כך היא נראית ונתפסת מושקעת יותר.

לכל מי שמקבל מתנה מחמיא לדעת ומרגש להיווכח שהושקעו מחשבה ורגש במתנה. שהיא נבחרה בקפידה. שמי שהעניק אותה רצה לטבוע אותה בחותם אישי, מקורי ויצירתי. עיצוב ממותג מאפשר להביא לידי ביטוי את כל אלה.

מתנה היא משהו שתמיד נעים ומרגש לקבל עם סיבה מיוחדת או בלעדיה. עם תאריך משמעותי או בסתם יום של חול. אולם אין ספק כי למתנה המוענקת באירועים משמעותיים ומכוננים בחייהם של אנשים כגון לידה, בר/מצווה, חתונה ועוד יש משמעות מיוחדת.

ככל שמשקיעים מחשבה ותשומת לב במתנה, כך ניתן להפוך אותה למתנה שתיזכר למשך זמן רב. יש כיום מגוון עשיר ביותר של  אופציות למתנות  ותבניות עיצוביות רבות לאין שיעור לקישוט ולמיתוג. אפשר להתייעץ אבל אפשר גם להסתפק בטעם האישי ולתת לו להחליט ולבחור עבורכם את המתנה שתשמחו להעניק. מזל טוב!

המאמר בשיתוף עם רשת חנויות ברוך שטרן