סוגים שונים של לוחות שנה

לוחות השנה כבר מזמן אינם משמשים אותנו רק כדי לשים תזכורות של אירועים שונים בחיינו. לוחות שנה הם כלי שיווקי ופרסומי שכנראה לא יחלוף מן העולם אף פעם. אם תעצרו שנייה ותחשבו על האסטרטגיה השיווקית בהדפסת לוגו של חברה על גבי לוח שנה תגלו שזו אסטרטגיה גאונית. לוחות שנה נמצאים בכל משרד ואפילו בכל בית ישנו לוח אחד לפחות בצורה כזו או אחרת המזכיר לנו אירועים שונים שאוי לנו אם נשכח כמו יום ההולדת של החותנת או מסיבת הסיום בגן של נדב. אבל אם נחזור בחזרה לנושא האסטרטגיה נגלה שלמעשה כולנו משתמשים במוצר הזה והוא מופיע מול עינינו על בסיס יום יומי. לכן לא מפתיע כלל למה חברות עדיין ממשיכות וימשיכו כנראה תמיד להדפיס לוחות שנה ולפזר אותם ללקוחות השונים. 

לוחות שנה בעיצובים שונים: 

ישנם סוגים שונים ללוחות שנה, ישנם הלוחות השנתיים המראים על גבי גיליון אחד את כל חודשי השנה, אלו לוחות מעולים לתכנון שנתי. בעלי עסקים רבים מדפיסים על גבי אותם לוחות השנה את הלוגו שלהם ומעבירים ללקוחותיהם הוותיקים או הפוטנציאליים על מנת שתהיה להם תזכורת תמידית לבית העסק. 

לוחות השנה הנפוצים ביותר אלו לוחות השנה החודשיים, אלו שאפשר להניח על השולחן ולדפדף בין החודשים בספירלה עליונה. הסיבה שהלוח הזה הוא המבוקש ביותר בקרב בעלי עסקים רבים כל כך היא נוחות השימוש בלוח שכזה. הוא נמצא על השולחן של לקוחותיהם כל הזמן וכך מאפשר להם להיזכר בבית העסק לכל אורך היום בין אם זה במשרד ובין אם זה על השולחן מחשב בבית. הלוח למעשה נמצא בגובה העיניים כל הזמן. 

הוסיפו צבע תמונה או עניין לכל חודש, לוח שנה מעוצב מושך את העין ואת שימת ליבו של הלקוח יותר מלוח שנה משעמם ולא מעוצב. ככל שהלוח שלכם יהיה מעניין יותר כך הלקוחות שלכם ישמרו עליו כל השנה וישמחו להשתמש בו. אלו יכולות להיות תמונות צבעוניות ומרשימות מהטבע או תמונות המשדרות ערכים מסוימים שהעסק שלכם מזדהה איתם כמו שיתוף פעולה או עבודת צוות וכד'.