עיצוב הבית והגינה עם בטון מוחלק דקורטיבי

בטון הוא חומר גלם חזק ועמיד שיכול לשמש גם לטובת עיצוב חלל הפנים והחוץ. במאמר הבא נציג את היתרונות של החלקת בטון ונסביר מדוע הוא מומלץ גם לםצרכים דקורטיביים

החלקת בטון מתבצעת על גבי אחד מחומרי הבנייה הנפוצים ביותר בעולם. הצלחת הבטון מבוססת על תכונות כמו חוזק, עמידות ואמינות. הבטון נשאר יציב לאורך שנים רבות והוא נפוץ גם בקרב מעצבי פנים. הסיבה לכך קשורה ליתרונות של בטון מוחלק לגינה ולבית:

א. הטבעת דוגמאות – ניתן לשלב במהלך החלקת בטון גם הטבעת דוגמאות על גבי החומר הנוזלי. את ההטבעה מבצעים אנשי מקצוע לפי צרכי הלקוח וסגנון העיצוב המועדף עליו. אפשר לבחור מבין סוגים רבים של דוגמאות עיצוב, גוונים ואלמנטים דקורטיביים. ניתן גם לבחור בסגנון עיצוב שונה לחלל הבית, לעומת החצר או הגינה.

ב. עמידות בפני שחיקה – החלקת בטון מתבצעת באופן חד פעמי בלבד. העמידות של הבטון נשמרת לשנים רבות והיא חוסכת הוצאות תחזוקה. אפשר ליישם שכבת בטון מוחלק בתוך חלל הפנים לפני כניסה לבית חדש, או לרצף את החצר במהלך שיפוץ. העמידות היא מפני שחיקה טבעית, בלאי, פגעי מזג אוויר וחשיפה לקרני השמש.

ג. עלויות – משתלם יותר לרצף את הבית והגינה עם בטון מאשר עם פתרונות ריצוף אחרים. העלות הראשונית של הבטון נמוכה ותהליך היישום קצר. קבלני בטון משתמשים במכונות מתקדמות על מנת להבטיח מראה אחיד, חלק ונקי של הרצפה. בנוסף, ניתן ליישם שכבת גימור ולמרוח סילר על גבי הבטון. כך מעניקים לבטון מראה מבריק ומשפרים את רמת העמידות שלו מפני חומרי ניקיון כימיים.

טיפים לעיצוב מוצלח של הבית והגינה

הטיפ החשוב ביותר הוא להשתמש בבטון מוחלק תוך התאמה למאפייני החלל. בחצר לדוגמא ניתן להוסיף צבעים כהים או לבצע חיתוך מדויק ואלכסוני, בעוד בתוך הבית כדאי לתת עדיפות לגוונים בהירים. ניתן להיכנס לאולמות התצוגה ולשאוב השראה לעיצוב מאתרי האינטרנט שעוסקים בתחום. גם מעצבי פנים יכולים להגיע לבית הלקוח לפני כניסה לדירה חדשה ובמהלך שיפוץ, לתת הצעת מחיר מסודרת ולסייע ביצירת קשר עם קבלני איטום מקצועיים.

מבחינת תהליך העבודה, החלקת בטון מתבצעת רק לאחר הכנת השטח, יציקת הבטון עצמו, החלקה עם "הליקופטר", בחירת גוון הבטון, אשפרת הבטון, ניסור הבטון וכאמור גם יישום שכבת סילר לטובת איטום. הלקוח צריך לוודא שהקבלן מקפיד על תהליך רב-שלבי והמטרה היא לתת גימור יוקרתי לרצפה. במקביל, יש להשתמש בחומרי גלם איכותיים כדי למנוע סדיקה. הסכנה היא מפני התייבשות ראשונית של הבטון ונזקים מצטברים לאורך זמן.

לסיכום, רמת המקצועיות של קבלני בטון תקבע גם את מראה חלל הפנים והחוץ של בתים פרטיים. מומלץ ליישם בטון מוחלק וליהנות מכל היתרונות.