6 קווים מנחים בעת תכנון ועיצוב מטבח

בין אם מדובר בהחלפת מטבח ישן ובין אם מדובר במטבח הראשון שאי פעם נרכוש, אין ספק שתכנון ועיצוב המטבח הן פעולות מרגשות מאוד, אך כאלה שגם עלולות לסבך אותנו לא מעט. בדיוק מהסיבה הזו, ריכזנו פה עבורכם שישה קווים מנחים בעת תכנון ועיצוב המטבח. אם תעקבו אחריהם באדיקות, תוכלו ליהנות ממטבח איכותי, חזק, עמיד ויפהפה למשך שנים רבות.

1: תאורה

תאורה היא עניין שאין להקל בו ראש בכל הנוגע למטבח. בעת תכנון ועיצוב המטבח, חשוב מאוד לתת את הדעת על האיזורים מהם מגיעה תאורה טבעית למטבח, וכמו כן איזורים הזקוקים ל"תגבור נוסף". כמו כן, רצוי מאוד להתאים את התאורה לעיצוב המטבח שלנו. לדוגמא: תאורה צהבהבה תוסיף מעט חמימות לחדר, ותתאים יותר למטבחים המעוצבים בסגנון כפרי קלאסי. לעומת זאת, למטבחים המעוצבים בסגנון מודרני, תתאים יותר תאורה לבנה וקרה, שתסייע להשלים את העיצוב ולהחמיא לו.

2: עיצוב אחיד והומגני

אם כבר בעיצוב עסקיננו, חשוב מאוד להקפיד על עיצוב אחיד והומוגני במטבח. לדוגמא: אם בחרנו במוטיב חזק של עץ במטבח, מומלץ מאוד להתאים את כלל הארונות למוטיב זה, ולדאוג לשלב מתכת במטבח במידה ובאופן מרומז. עיצוב מטבחי יוקרה יתאפיין תמיד בקו עיצובי נקי, אחיד והומוגני, ואין שום סיבה שהמטבח שלכם לא יהנה מעיצוב דומה.

3: איכות החומרים

תכנון ועיצוב מטבח הוא עסק יקר למדיי, אפילו כאשר איננו מתמקדים בעיצוב מטבחי יוקרה. לכן, בעת תכנון המטבח, חשוב מאוד להקפיד על בחירת חומרים איכותיים – כאלה שלא יתבלו בקלות, ויוכלו להחזיק מעמד במשך שנים רבות.

4: מיקום זה הכל בחיים

בעת תכנון המטבח, מומלץ לתכנן בדיוק היכן כל ארון וכלי מטבח ימוקמו – עד לפרטים ולפריטים הקטנים ביותר. עניין זה יסייע לנו לשלוט על התוצאה הסופית באופן טוב יותר, ולתת מענה לכל הציפיות שלנו מהמטבח החדש.

5: הגודל כן קובע

גודל החלל שבו יוקם המטבח משחק תפקיד משמעותי בעיצוב ותכנון המטבח. חשוב מאוד להיות ריאליים בנוגע לגודל החלל שמוקצב לנו לטובת המטבח, לעבוד על פי זה ולהוסיף או להחסיר פריטי ריהוט במידת הצורך.

6: בחירת אנשי המקצוע

בחירת אנשי המקצוע שיבנו ויעצבו את המטבח היא עניין קריטי ביותר. על מנת לקבל את התוצאות הטובות ביותר, יש לבחור באנשי מקצוע מיומנים, איכותיים ובעלי ניסיון רב – שיוכלו הן לענות על הרצונות שלנו בכל הנוגע לעיצוב, והן לתכנן עבורנו מטבח עמיד, איכותי ויפהפה.