עיצוב מטבחים בעלי אמירה אישית

 

כבר כמה שנים ידוע שהמטבח הוא זה שזכה במקום הראשון בתחרות "המקום החשוב בבית", אך עדיין מפליא לראות שבהרבה בתים ניתן למצוא מטבחים שבלונים, מטבחים שלא מחדשים ושחוזרים פחות או יותר על אותו קונספט, צבעוניות ותצורה. אי לכך המטבח אינו מצליח לשקף את מי שאנחנו ועל כן עם כל הכבוד לעידן בו אנו חיים, בו כל אחד מבקש להיות ייחודי ובעל אמירה אישית, עדיין יש פער בין רצון למציאות, ודווקא המטבח הנו המקום לשבור זאת – ליצוק אמירות אישיות בין הארונות, משטחי העבודה הקרמיקה והמדפים. מבקשם רעיונות? הינה כמה:

התפזרו וקבלו השראה

ראשית מומלץ לחפש אחר עיצוב מטבחים תמונות, וזאת על מנת לפתוח את הראש, להבין לאן ניתן לשאוף, להבין אלו אלמנטים מבקשים לשלב, איזה קונספט מבקשים לעבות, אלו צבעים וחומריות ניתן להכניס, אלו חידושים קיימים ובאופן כללי להבין למה אתם יותר מתחברים – מבלי להיות מושפעים ממה שראיתם אצל השכנים, החברים ובני המשפחה.

זריקת צבע

בתחום עיצוב מטבחים לצבע יש כוח גדול. מספיק לקחת כיסא סטנדרטי ולצבוע אותו בגוון חדש על מנת לשנות אותו לגמרי. אי לכך מומלץ לעבור על מניפת הצבעים ולבחון איזה גוון נכון עבורכם ועבור האופי שלכם, כאשר פה ניתן לבחור בן צביעת סך חזיתות הארונות בגוון מיוחד, או לחלופין לבחור בגוון סטנדרטי כגון לבן, אך לשלב נגיעה צבעונית במיקום ייחודי. כיצד? ניתן להבליט באמצעות צבע רק את הקורה המקשרת, רק את הידיות, רק חזית אחת, רק את פנים הארונות, רק חלק מהשיש וכדומה.

ישן לצד חדש

אין ויכוח עם העובדה שעל המטבח להיות עשוי באופן כמה שיותר מקצועי, אך יחד עם זאת, כל מה שמסביב עשוי להיות ריהוט וינטג' משופץ. כך למשל ניתן שמסביב לשולחן יחכו כיסאות ישנים ששופצו, לצד הארון החדיש תוצב ויטרינה עתיקה, על הקיר יותקנו מדפים ישנים וכדומה. מכאן שגם ניתן לחסוך וגם ליצור טוויסט מרענן.

מה עם הקיר?

אל תשכחו את הקירות! אם זכיתם לחלקת קיר פנויה במטבח, מדובר בהזדמנות נהדרת להעניק לה אופי משלכם. כאן יש לבחון מה מבקשים לתלות עליה, כאשר ניתן לבחור בין תמונות, מסגרות, צמחי תבלין, צלחות מעוטרות (הן מפורצלן כמו פעם והן מבמבוק ופלסטיק שלוקח למקום יותר ילדי), פסלים וכדומה.

שיתוף פעולה!

לבסוף נציין שיש להתפזר ולאחר מכן אט אט להתכנס, כאשר יש לזכור שכל בחירה עיצובית בסופו של יום צריכה להיות חכמה ונכונה מבחינה פרקטית. אי לכך על הלקוחות להגיע עם החלומות הכי פרועים שלהם, אך על חברת המטבחים לדעת כיצד להנחית חלום למציאות פרקטית, נוחה, ידידותית למשתמש ונכונה מבחינה עיצובית גורפת, ועל כן עיצוב מטבחים מצריך שיתוף פעולה בין הלקוח לבין בעל המקצוע. כעת עצרו ודמיינו כיצד יראה המטבח הבא שלכם…