באילו מקרים משתמשים בסוגים שונים של פרופילים מאלומיניום?

פרופילים מאלומיניום הם מוצר שלא תמיד זוכה למלוא תשומת הלב הראויה, למרות שהוא משמש אותנו לשלל מטרות – ובהן פרופילי תקרה, פרופילים לאיטום, פרופילי תאורה, פרופילי גבס, סף מדרגה, סף פרקט, סף הפרשי גובה, סף דלת, פרופיל קרמיקה ועוד ועוד.

למה כדאי להשתמש בפרופילי אלומיניום?

לכל הסוגים השונים של פרופילי האלומיניום – פרופילי קרמיקה, פרופילי פרקט, פרופילי גבס וכו' – ישנם מספר יתרונות משמעותיים, כך שאין פלא שמדובר במוצרים פופולריים מאוד.

ראשית, הם עמידים ולא מחלידים, ולכן ניתן להשתמש בהם גם בסביבה רטובה כמו חדרי רחצה. שנית, המשקל של האלומיניום הינו קל ובהתאם הם גם לא מכבידים על הדלת, השלט, החלון או המקלחון (או כל פריט אחר שהם מתווספים אליו). יתרון שלישי הוא החוזק – למרות המשקל הקל אלומיניום הינו חומר גלם בעל חוסן שממלא את ייעודו במשך זמן רב מאוד, ועוד יתרון בלתי מבוטל הוא יכולות האיטום הגבוהות של פרופילים מאלומיניום, גם בפני מים (למשל במקלחון) וגם בפני חום או קור (למשל בחלון).

פרופילי תאורה

סוג נפוץ אחד של פרופילי אלומיניום הוא פרופילי תאורה. ניתן להשתמש בפרופיל התאורה גם באופן גלוי במתקני התצוגה ובמדפים שבחנויות וגם באופן סמוי במסגרת עיצוב פנים לבית (כשהפרופיל שקוע בקיר). פרופילי תאורה מונעים סנוור מיותר ומבטיחים ניצול מיטבי של פתרון התאורה.

פרופילי תקרה

אמצעי עזר שימושי מאוד ליצירת התקרה הרצויה בהתאם לתכנון האדריכלי. בין השאר ניתן באמצעות פרופיל תקרה ליצור תקרה מתוחה או תקרה מרחפת וכן לאפשר בידוד אקוסטי ומניעת חדירת מים.

פרופילי דלת

שימוש נפוץ אחד של פרופילים מאלומיניום הוא כשנדרש סף דלת. סף הדלת מגשר על המרווח בין הדלת לבין הפרקט או האריחים שלידה ומבטיח מקסימום אסתטיקה.

פרופילי תיחום

גם כשנדרש תיחום – למשל לרצפת פרקט מהודרת או לחיפוי קרמיקה – ניתן לפנות אל פרופילי האלומיניום. פרופילי קרמיקה מייצרים ניגוד שובה לב עם האריחים ובאופן דומה האלומיניום מייצר קונטרסט מעניין עם הפרקט, כך שהתוצאה היא עיצוב מסוגנן ומרשים.

פרופילי מדרגות

פרופילי אלומיניום למדרגות משמשים לשתי מטרות: ראשית, לשפר את רמת הבטיחות של גרם המדרגות עבור כל מי שיורד או עולה בהן, ושנית, להגן על כל מדרגה ומדרגה.