קמין עצים, גז ונפט – הבחירה בידכם

חלק חשוב בעיצוב הבית הוא המחשבה הקונקרטית על החימום, כיצד לדאוג לכך שהבית שלכם יהיה חם ונעים לאורך כל החורף, בשבילכם ובשביל המשפחה שלכם. הבחירה בקמין היא בחירה מיוחדת ומבטיחה, וההתלבטות בין קמין הפועל על גז, עצים או נפט, היא לגיטימית לגמרי.

בעוד שהקמין הקלאסי הוא קמין העצים, הרי שכיום, עם הנגישות הגבוהה לחומרי בעירה אחרים כמו נפט או גז רבים שוקלים ואף מעדיפים להתקין קמינים אלו. הבחירה בידכם, ותהיה קלה יותר לאחר שתראו את היתרונות של כל אחד, בעיקר של הפופולאריים ביותר – קמין הגז והעצים.

קמין עצים – יתרונות

קמין העצים מציע יתרונות רבים הכוללים דקורציה קלאסית שיוצרת אווירה ייחודית "כמו של פעם", אותה אווירה מכרבלת שכולנו מזהים מהסרטים הישנים, מבקתות ספונות עץ ומטיולים בחו"ל או בצימרים בצפון הקר. משהו בשריפת העץ שבקמין מייצר אווירה מיוחדת בבית כולו ובין בני הבית, אווירה ששורה בחדר עצמו ומשפיעה על כל השוהים בו, כולל אורחים.

הניצולת הגבוהה של שריפה העץ הזמינה כיום בתנורי העץ המודרניים עונה על ההתלבטות בכל הנוגע למחירי חומר הבעירה, שכן ניתן כיום לשרוף מעט עץ בניצולת גבוהה מאוד ואין צורך לקנות באלות רבות של עצים.

קמין טוב מנצל בצורה כה יעילה את העץ הנשרף, קרוב ל-90%, כך שכמות העשן הנפלטת לאטמוספרה היא מזערית.

יתרונות קמין הגז

יש משהו נקי בעבודה עם קמין גז לעומת עצים. הבעירה נשענת על חומר שקוף שמגיע ממיכל חיצוני ולא דורש כמעט כל התעסקות. יש בכך משהו מודרני יותר, אולי אלגנטי יותר, תלוי בטעם שלכם, וקמין הגז יכול להתאים לבתים בעיצוב חדשני ונקי.

העובדה כי הוא פועל בצורה בה הוא פועל מאפשרת לכם גמישות רבה יותר במיקום הקמין במרחב, ושלא כמו בקמין עצים, את קמיני הגז המודרניים ניתן למקם אפילו מתחת לטלוויזיה שטוחה הצמודה לקיר, ובמרכז החדר במעין "אי" של חום.

מחירי הגז משתנים, אך נדמה כי הם הולכים ויורדים, מה שאומר שישנו יתרון לקמין זה בכל הנוגע לעלויות חומר הבעירה.