ריהוט עתיק לעיצוב הבית

ריהוט עתיק יכול לשמש כל אחד לשם שדרוג עיצוב חללים שונים בבית

כיום רבים מנסים להכניס אווירה עתיקה קצת לביתם בכדי לשפר את הביתיות של המקום, החמימות של הבית ואת תחושת ההזמנה שמרגישים כאשר נכנסים אליו. בכדי לעשות זאת, ניתן לעשות שימוש ברהיטים עתיקים, אשר יכולים לסייע בשדרוג מראה הבית והתחושה המתקבלת כאשר נכנסים לחללים שונים בו, ולכן רבים בוחרים לרכוש רהיטים מסוג זה.

אז מה כדאי לדעת על ריהוט עתיק?

  • מה נחשב ריהוט עתיק: כל פריט ריהוט המזכיר תקופה אחרת בהיסטוריה יכול להיות עתיק, ולעיתים קרובות למדי נראה שימוש ברהיטים אשר אכן הגיעו מתקופות ישנות יותר בהיסטוריה. למרות האמור, אין חובה לעשות שימוש בפריטים ישנים בלבד, וניתן לרכוש פריטים חדשים בעלי מראה עתיק, אשר ניחנים בחוזק הרהיטים המודרני אולם עדיין שומרים על אווירה עתיקה הזורקת אותנו אחורה בזמן.
  • היכן ניתן להשיג ריהוט שכזה: המקום הטוב ביותר להשגת ריהוט עתיק אמיתי הינו כמובן חנות רהיטים, ובמידת האפשר חנות רהיטים יד שניה או עתיקות. בחנויות אלו נוכל למצוא ריהוט עתיק רב, לרוב במצב טוב למדי, וכן ממגוון רחב של תקופות בהיסטוריה. כמו כן, זה לא נדיר כלל למצוא בחנויות רהיטים או חנויות עתיקות סטים שלמים הכוללים מספר רהיטים אשר יכולים לשמש אותנו בכדי ליצור מראה אחיד בחלל אותו אנו מעוניינים לשדרג.
  • עשה זאת בעצמך: מלבד רכישת רהיטים עתיקים או רהיטים דמויי עתיקים, ניתן גם להקנות לרהיטים חדשים לגמרי מראה עתיק ולהשיג את המראה הרומנטי והרך הזה גם מבלי לרכוש רהיטים כלל, אלא רק באמצעות שדרוג הרהיטים החדשים. כל שיש לעשות הוא לבחור את פלטת הצבעים בה נרצה לעשות שימוש, לצבוע את הרהיטים, ולאחר ייבוש הצבע להשתמש בנייר זכוכית בכדי ליצור שפשופים אסטרטגיים באזורים שונים של הרהיט בכדי להקנות לו מראה מיושן.
  • שילוב הריהוט בעיצוב הכללי: כאשר עושים שימוש בריהוט עתיק, מומלץ לעצב בצורה קיצונית- או לעשות שימוש בפריט ריהוט אחד בולט, או לרהט את כל החדר בריהוט עתיק. כאשר עושים שימוש בפריט אחד, יוצרים רושם משמעותי יותר, אשר מושך את העין לפריט זה, ולכן חשוב לבחור בפריט איכותי ומעניין וכן לוודא כי הוא הפריט המושך ביותר בחדר וכי כל שאר החדר מחמיא לעיצוב שלו. חדרים המעוצבים כולם עם פריטים עתיקים יכולים גם הם להיות מרשימים ביותר, אולם חשוב לשמור על אחידות בעיצוב ובתקופה ממנה מגיעים הפריטים.

רהיטים עתיקים יכולים להתאים להצבה בכל חדר בבית

ניתן לעשות שימוש ברהיטים עתיקים בכדי לשדרג את המראה של כל חדר שנבחן בבית, בין אם מדובר בסלון, במטבח או בחדר השינה, וכל שיש לעשות הוא לבחור רהיטים העונים על טעמנו האישי ועל צרכינו הפונקציונליים מהרהיט עצמו.