רעיונות לעיצוב הבית

הבית שלנו הוא המקום המשמעותי ביותר עבורנו. גם אם אנו נמצאים בו מעט שעות ביום, עדיין זה המקום בו אנו רוצים להרגיש טוב. זה המקום בו יכול כל אחד להתרווח, להרגיש נוחיות ותחושה של בית במלוא מובן המילה. על מנת שבית יספק את כל אלה הוא צריך להיות קודם כל נעים ומרווח. אין מדובר דווקא על שטחו במ"ר אלא על האנרגיות הנוצרות בו. ניתן למצוא באתרי אינטרנט שונים רעיונות לעיצוב הבית שיעזרו לנו לארגן אותו ביעילות רבה יותר כך שיהיו בו זרימה ואוורור יחד עם חמימות, כיף ותחושה ביתית.

כל אזור והיעוד שלו

כאשר קוראים על רעיונות לעיצוב הבית, אחד הטיפים החשובים ביותר הוא למצוא לכל אזור בבית את היעוד שלו ולדבוק בכך. אם חדר עבודה יועד למטרה זו, לא כדאי להפוך אותו למחסן… כמו בכל תחום, גם את עיצוב הבית כדאי לתכנן כך שיהיה פרקטי ונוח לשימוש. כפי שכדאי לקבוע את היעוד של כל אזור בבית, כך גם קבעו את החלוקה הפנימית בתוך כל חדר: מהי המגירה למסמכים, מהו מקומן של הבובות בחדר הילדים וכו'. כך תצליחו אתם להתמצא טוב יותר בבית, להשאירו מאורגן וגם הילדים יוכלו "לשחות" טוב יותר בתוך שלל המשחקים והצעצועים.

סוד הבית המעוצב – אחסון

על מנת שבית יהיה נעים ונוח, יש למצוא מקום לכל אחד מהחפצים שבו. ככל שעובר הזמן והמשפחה מתרחבת כך אנו צוברים כמות חפצים גדולה יותר והפוטנציאל לבלגן גדל באופן משמעותי. לכן, פתרונות אחסון יעילים הם הכרחיים. היום ישנם שפע של פתרונות אחסון כמו תיבות ענק שהופכות גם לשולחן קטן או לספסל לחדר הילדים. למטבח יש את פתרונות האחסון שלו בדמות מגירות גדולות, קלפות ופתרונות מתוחכמים נוספים. ישנם גם פתרונות אחסון המהווים רעיונות לעיצוב הבית שימוש בגבס ליצירת נישות הצמודות לקיר בהן ניתן להניח חפצי נוי, נישה לטלוויזיה, נישות המשמשות כספריה ועוד. נישות גבס חוסכות מקום כשמדובר על דירה קטנה יחסית. גם מציאת רהיטים עם שימוש כפול כמו ספה נפתחת למיטה, שולחן גדול שתחתיו מוסתר שולחן קטן יותר מסייעים בניצול טוב יותר של השטח.

הרמוניה של צבעים

במיוחד בדירות קטנות, לצבעים ישנו חלק חשוב בדרך בה נתפס גודל הדירה. צבעים בהירים לקירות הם נותנים באופן מיידי אשליה אופטית של מרחב. מבחינת כלים לקישוט- שימו כלים או קישוטים שאתם אוהבים אך חשוב שלא להעמיס בכדי לא ליצור תחושת מחנק. שטיחים, בדים וכריות רכות יוסיפו לתחושת החמימות והביתיות אך גם כאן- הכל במידה.