רכישת דירה בבניין שעתיד לעבור תמ"א 38

בניין אשר מתוכנן לפרויקט של תמ"א 38 יכול להוות את ההשקעה הטובה ביותר עבורכם בנדל"ן. בניינים אשר בהם מבוצעת עבודה של תמ"א 38 (תכנית המתאר הארצית להגנה בפני רעידות אדמה) הינם בניינים ישנים יחסית, ולכן אתם יכולים היום לרכוש בהם דירה במחיר הרבה יותר נמוך מאשר השווי שלה לאחר סיום הפרויקט עצמו. כמובן, קחו בחשבון כי במידה והפרויקט אמור להתחיל באופן מיידי, לא כדאי לכם לעבור להתגורר בה עד לסיום הפרויקט, בשל אי הנוחות הנגרמת בעקבות עבודות הבניה הרבות, האבק והרעש הבלתי פוסק של כלי העבודה השונים.

ניתן להשכיר את הדירה

אם אתם רוכשים דירה, ורוצים למצות עד תום את הפוטנציאל שלה עד לסיומו של אותו פרויקט תמ"א 38 ועד שתוכלו להתגורר בה, הדרך הטובה ביותר לעשות זאת הוא פשוט להשכיר אותה. אמנם, בשל העובדה שמבוצעות עבודות בניה בבניין, לא תוכלו להשכיר אותה במחיר גבוה במיוחד, אך בהחלט תוכלו למצוא דיירים במחיר סביר וכך להרוויח גם מתקופת ההמתנה עד לסיום הפרויקט והשיפוצים של הבניין כולו.

עליית מחירים בצמוד לביצוע הפרויקט

אמנם, דירות אשר מיועדות לפרויקט תמ"א 38 הן דירות בבניינים ישנים אשר השווי שלהן כיום נמוך הרבה יותר ממה שהוא יהיה לאחר סיום הפרויקט, אך יחד עם זאת, ככל שמתקרבים למועד ביצוע הפרויקט הערך שלהן, והמחיר בו הן מוצעות, עולה בהתאם. לכן, הדבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות הוא לברר על פרויקטים עתידיים של תמ"א 38, כאלו אשר נמצאים ממש בתחילת הדרך והקבלן עוד לא התחיל לבצע את התכנון והעבודות בפועל. כך אתם יכולים למצוא מציאה של ממש ודירה אשר תעניק לכם תשואה גבוהה מאוד בתוך זמן קצר במיוחד.

היאזרו בסבלנות

הדבר החשוב ביותר שעליכם לזכור הוא שלא מדובר בפרויקט קצר מועד, אלא פרויקט מורכב אשר מתחילתו ועד סופו עשויות לעבור כמה שנים. לכן חשוב מאוד להיאזר בסבלנות רבה ולא ללחוץ על הקבלן יתר על המידה בכדי שלא יבצע טעויות שונות הנובעות מהלחץ של הדיירים לסיים את העבודה.