איך לעצב את חדר השינה?

לריהוט חדר השינה חשיבות מרובה. ניתן לבחור בעיצוב אחיד או עיצוב אקלקטי וססגוני יותר והעיקר שהרהיטים יתאימו אחד לשני וייצרו הרמוניה עיצובית. כמו כן, יש למקם אותם על פי צורת וגודל חדר השינה. לא רצוי ליצור עומס וצפיפות. יש להתייחס לעוד נתונים למשל, היכן ממוקמים החלונות, היכן ממוקמת הדלת ועל פי הנתונים לבחור רהיטים לחדר שינה.

חלונות ווילונות

מומלץ לבחור וילונות לחלונות, גם הם בהתאם לעיצוב החלל וסגנונו. וילונות אינם מיועדים רק ליופי, בחללים שטופי שמש מומלץ לרכוש וילון לו יותר משכבה אחת, בדרך זו אפשר למנוע חדירת אור בוהק לחדר. אולם בחדרים שיש בהם חלונות עם תריס, אזי קיימת אפשרות לרכוש וילונות דקים יותר.

גווני הקירות

את חדר השינה מומלץ לצבוע עם גווני פסטל היוצרים תחושה של שלווה. חשוב לדעת כי גוונים בהירים גם יוצרים אשליה של חדר גדול יותר, וזה נכון במיוחד לחללים קטנים. אם החדר גדול ממדים, אזי ניתן לשחק עם הגוונים ולבחור כהים יותר.

איזו תאורה מתאימה לחדר השינה?

לחדר השינה יש לבחור תאורה מתאימה. אפשר לבחור בגופי תאורה על פי טעמכם וסגנון עיצוב החדר כאשר אחת תלויה מהתקרה ואלמנטים אחרים של תאורה, רצוי תאורה רומנטית. מכיוון שמדובר בחדר בו ישנים ונחים ישנם גופי תאורה אותם ניתן לעמעם. חשוב גם שיהיו גופי תאורה עומדים על השידות.

עיצוב מרשים

למעט מיטות לחדר שינה, וילונות וגופי תאורה, עם אלמנטים נוספים אפשר להפוך אותו לחדר חלומות. למשל, למצוא כיסוי למיטה בעל צבעים שקטים או נועזים. אם החדר מעוצב בסגנון מודרני וקר יותר, נגיעות של צבע הן רעיון מצוין. כמו כן כדאי להתאים כריות נוי.

מראות

ככל שיש יותר מראות בחדר, כך נוצרת אשליה שהוא גדול יותר.