איך בוחרים בית דפוס?

בפריסה הרחבה שיש לבתי דפוס בארץ תוכלו למצוא בתי דפוס שמתמחים בשירותים ומוצרים שונים, ולכן הבחירה ביניהם קשה. יש בתי דפוס שאומרים שהם מתמחים בכל תחום ויש כאלה שמעדיפים להתרכז רק במוצרים ובשירותים מסוימים. הבחירה ביניהם יכולה להיעשות בתבונה על ידי הפרמטרים הבאים, ובכך להקל עליכם להזמין מכם מוצרים שמתאימים לכם בדיוק.

מיקום גיאוגרפי

נכון שאפשר לשנע מוצרים שונים בכל מרחק, אבל יש כאלה שיודיעו לכם מראש שהם מתקשים לשנע ולהוביל מוצרים למרחקים ולכן מעדיפים לעבוד עם המקומיים. אם אתם עסק קטן שעושה את ההובלה לבד, סביר להניח שתרצו להקל על עצמכם, לחסוך זמן והוצאות נסיעה ותעדיפו בית דפוס ביבנה למשל שנמצא קרוב אליכם. סביר להניח שיש גם משהו בייעוץ שייתן לכם שיתבסס על היכרות טובה יותר עם הלקוחות שלכם, ולכן התאמת המוצר תהיה טובה יותר לכם ולקהל שלכם.

קשת של מוצרים

אם אתם רוצים להוציא לאור ספר או חוברת ללקוח, או למכירה, ברור שבית הדפוס שלכם צרי להתמחות בכך. ההתמחות כוללת גם אפשרות הדפסה של ספרים בגודל ובאיכות המתאימים לכם, אבל בעיקר אנשי מקצוע שקשורים לכך, כמו גרפיקאים, מעמדים ומתקינים לדפוס כדי שתקבלו את כל השירותים במקום אחד.

איכות מוצרים וגיוון

גיוון המוצרים אומר שהם יכולים להציע לכל לקוח את מה שמתאים לו ולכן הגיוון עשוי לסייע לכם להחליט ולא להצטמצם רק בכמה מהם רק משום שזה נוח לכם מבחינת מחיר וקרבת מקום. אם המוצר הטוב ביותר ללקוחות שלכם הוא דווקא בבית דפוס אחר שמתמחה בו אל תהססו. זה עלול להיראות אחר כך כמו פשרה שלא תהיו שלמים אתה ועם הכסף שהוצאתם עליה.

מחירים, זמינות ושירות

השילוב של כל אלה הוא שילוב מנצח אבל רק לאחר שבדקתם עד כמה בית הדפוס מתאים לכם מבחינת הצרכים האמיתיים שלכם, שיעלו לכם יותר כסף למקרה של ריחוק גיאוגרפי או מוצרים לא איכותיים. בית הדפוס צריך לבצע את העבודה בזמן ולתת שירות לקוחות אדיב ונגיש, כמו גם מחירים שלא יהיו נמוכים מדי כדי שלא תתפלאו על איכות הביצוע והחומרים.